yardımcıları ile ilgili lenfoma tedavisi (pdqто): [] -treatment seçenek genel bakış

AIDS’e bağlı lenfoma hastalarının tedavisinde farklı türleri vardır.

AİDS ile ilişkili lenfoma tedavisi AIDS tedavi lenfoma tedavisini bir araya getirir.

AIDS’li hastalar daha fazla hasara neden olabilir bağışıklık sistemleri ve tedavi zayıflattı. Bu nedenle, AİDS ile ilişkili lenfoma hastalar genellikle AIDS yok lenfoma hastalara göre ilaçların daha düşük dozları ile tedavi edilmiştir.

Son derece aktif antiretroviral tedavi (HAART) (bir retrovirüs olan) HIV ilerlemesini yavaşlatmak için kullanılır. HAART ile tedavi, bazı hastalar güvenle standart veya yüksek dozlarda antikanser ilaçları almak için izin verebilir. önlenmesi ve ciddi olabilir enfeksiyonları tedavi etmek için ilaçlar da kullanılır.

AİDS ile ilişkili lenfoma genellikle AIDS ile ilgili olmayan lenfoma daha hızlı büyür ve vücudun diğer bölgelerine yayılması olasılığı daha yüksektir. Genel olarak, AİDS ile ilişkili lenfoma tedavisi daha zordur.

AIDS ve tedavisi hakkında daha fazla bilgi için, AIDSinfo Web sitesine bakın.

standart tedavi Üç tip kullanılır

Kemoterapi

Kemoterapi hücreleri öldürerek veya bölerek onları durdurarak kanser hücrelerinin büyümesini durdurmak için ilaç kullanan bir kanser tedavi yöntemidir. Kemoterapi ağızdan alınan veya damar veya kas içine enjekte edildiğinde, uyuşturucu kan dolaşımına ve vücut (sistemik kemoterapi) boyunca kanser hücrelerini ulaşabilirsiniz. kemoterapi karın gibi beyin omurilik sıvısı (intratekal kemoterapi), bir organ veya vücut boşluğuna doğrudan yerleştirildiğinde, ilaçlar çoğunlukla bu alanlarda kanser hücrelerini (bölgesel kemoterapi) etkiler. Kombine kemoterapi birden fazla antikanser ilaç kullanarak tedavi yöntemidir. kemoterapi verilir yolu kanseri tipi ve evresi tedavi edilen bağlıdır.