yardım Oral uyku: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarıları ve doz

GENEL ADI (S): Diphenhydramine HCL

Difenhidramin alerji, saman nezlesi belirtileri hafifletmek için kullanılan bir antihistaminik ve soğuk algınlığı olduğunu. Bu belirtiler kızarıklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, gözlerde kaşıntı / burun / boğaz, öksürük, burun akıntısı, hapşırma ve sayılabilir. Aynı zamanda tutması nedeniyle bulantı, kusma ve baş dönmesi önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Difenhidramin de dinlenmek ve uykuya yardımcı olmak için kullanılabilir.

Bu ilaç vücudunuzun bir alerjik reaksiyon sırasında kılan belirli bir doğal madde (histamin) bloke ederek çalışır. sulu gözler ve burun akıntısı gibi belirtiler üzerindeki kurutma etkisi vücudunuzun (asetilkolin) tarafından yapılan bir başka doğal bir madde bloke kaynaklanır.

Öksürük -ve-soğuk ürünler güvenli ya da 6 yaşından küçük çocuklarda etkili olduğu gösterilmiştir olmamıştır. Bu nedenle, özellikle doktor yönettiği sürece 6 yaşından küçük çocuklarda soğuk algınlığı semptomları tedavi etmek için bu ürünü kullanmayın. (Örneğin uzun etkili tablet / kapsül gibi) bazı ürünler 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez. güvenle ürünü kullanmadan hakkında daha fazla ayrıntı için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ürünler, tedavi etmek veya soğuk algınlığı uzunluğunu kısaltmak ve ciddi yan etkilere neden olabilir yoktur. , Ciddi yan etkileri riskini azaltmak dikkatle tüm dozaj yönergeleri izleyin. Bir çocuk uykulu yapmak için bu ürünü kullanmayın. Aynı veya benzer maddeler içerebilir diğer öksürük -ve-soğuk ilaç vermeyin (ayrıca İlaç Etkileşimleri bölümüne bakınız). (Örneğin, yeterli sıvı içmek bir nemlendirici veya tuzlu burun kullanılması gibi düşer / sprey) öksürük ve soğuk algınlığı semptomlarını kontrol etmek için diğer yolları hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

DİĞER KULLANIMI: Bu bölümde onaylanmış mesleki ilaç için etiketleme yer almayan ancak bu sağlık profesyonel tarafından reçete edilebilir bu ilacın kullanımını içerir. o kadar sağlık uzmanı tarafından reçete edilmiştir, yalnızca bu bölümde listelenen bir durum için bu ilacı kullanın.

Difenhidramin, Parkinson hastalığının neden olduğu (titreme) ve kas sertliği çalkalama tedavi etmek için tek başına ya da diğer ilaçlar ile birlikte kullanılır. Aynı zamanda, istem dışı hareketler ve (EPS gibi), kas sertliği gibi bazı psikiyatrik ilaçların yan etkilerini tedavi etmek için de kullanılabilir. (Ayrıca bölüm kullanır bakınız) asetilkolin bloke ederek çalışır.

ürün paketinin üzerindeki tüm yönergeleri izleyin. Doktorunuz bu ilacı reçete varsa belirtildiği gibi, götürün. Eğer herhangi bir bilgi hakkında emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

yemekle birlikte veya ağız yoluyla tablet, kapsül ya da sıvı şeklindedir. özel bir ölçüm cihazı / kaşık kullanarak bu ilacın sıvı formları ölçün. Doğru dozu alamayabilirsiniz çünkü ev kaşık kullanmayın. Bu ilaç (örneğin tek kullanımlık düdük gibi) bir tek doz formu varsa, dozu ölçmek gerek yoktur.

hızlı-çözünen bir tablet ya da şerit dil üzerinde çözünmesi için bırakıldı ve daha sonra suyla veya susuz, yutulmalıdır. çiğneme tabletleri iyice yuttu önce çiğnenmiş edilmelidir.

doz, yaşınız, sağlık durumu ve tedaviye yanıt dayanmaktadır. Birçok marka ve mevcut difenhidramin formları vardır. difenhidramin miktarı ürünleri arasında farklı olabilir, çünkü her ürün için dikkatle dozaj talimatları okuyun. dozunuzu artırabilir ya da daha fazla sıklıkta bu ilaç almayın.

Hareket hastalığı önlemek için, 30 dakika gibi seyahat olarak faaliyet başlamadan önce dozu alınız. yatmadan önce 30 dakika hakkında doz almak, uyumanıza yardımcı olacak. zorluk daha uzun 2 hafta boyunca uyku yaşamaya devam ederseniz, doktorunuza başvurun.

senin durumunu iyileştirmek ya da kötüleşir eğer değilse doktorunuza söyleyin.

Uyuşukluk, baş dönmesi, kabızlık, mide rahatsızlığı, görme bulanıklığı veya ağız / burun / boğaz oluşabilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

ağız rahatlatmak için, (şekersiz) sabit şeker ya da buz cips, çiğnemek (şekersiz) sakız emmek su içmek, ya da bir tükürük yerine kullanın.

Doktorunuz bu ilacı kullanmaya yönelik ise, o size fayda yan etki riski daha fazladır karar olduğunu hatırlıyorum. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

idrar zorluğu, hızlı / düzensiz kalp atışı, (örneğin huzursuzluk gibi, konfüzyon), zihinsel / duygudurum değişiklikleri: Herhangi bir ciddi yan etkileri varsa da dahil olmak üzere, hemen doktorunuza söyleyin.

nöbet: Eğer dahil olmak üzere herhangi çok ciddi yan etkileri varsa hemen tıbbi yardım alın.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, hemen tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

difenhidramin çekmeden önce doktorunuza veya i alerjiniz varsa eczacınızı; veya dimenhidrinat için; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: Nefes (astım gibi, amfizem) problemleri, yüksek basınç gözüne (glokom), kalp sorunları, yüksek tansiyon, karaciğer hastalığı, nöbet, mide / bağırsak (örneğin ülser, tıkanma) sorunları, aşırı aktif tiroid (hipertiroidi), zorluk (örneğin nedeniyle prostat büyümesi için) idrar.

Bu ilaç başınızı döndürebilir veya uykulu yapabilir veya bulanık görme neden olabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık veya net görüş gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. Alkollü içeceklerden kaçının.

Ameliyattan önce, (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünler hakkında doktorunuza veya diş hekiminize söyleyin.

Sıvı ürünler, çiğnenebilir tabletler, ya da çözünen tablet / şeritler şeker ve / veya aspartam ihtiva edebilirler. Sıvı ürünler de alkol içerebilir. Eğer diyabet, karaciğer hastalığı, fenilketonüri (PKU) veya / sınırlandırmak diyet bu maddelerin önlemek için gerektiren herhangi bir diğer koşul varsa dikkatli olunmalıdır. güvenle bu ürünü kullanma konusunda doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Çocuklar bu ilacın yan etkilere daha duyarlı olabilir. Bu ilaç genellikle yerine uyuşukluk küçük çocuklarda heyecan neden olabilir.

Büyük yetişkin bu ilaç, özellikle uyku hali, baş dönmesi, konfüzyon, kabızlık ya da sorun İdrar yan etkilerine daha duyarlı olabilir. Uyuşukluk, baş dönmesi ve konfüzyon düşme riskini artırabilir.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bu ilaç anne sütüne geçer ve emzirilen bebekte istenmeyen etkileri olabilir. emzirme önce doktorunuza danışın.

senin ilaçlar işe ya da ciddi yan etkileri için riskini artırabilir nasıl ilaç etkileşimleri değişebilir. Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. (Reçete / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile paylaşabilirsiniz. Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Bu ilaçla etkileşime girebilir Bazı ürünler şunlardır: antihistaminikler cilde uygulanır (örneğin, difenhidramin krem, merhem, sprey gibi).

Eğer gibi (uyku ya da anksiyete (örneğin alprazolam, diazepam, zolpidem gibi), kas gevşeticiler ve narkotik ağrı kesiciler için diğer uyuşukluk dahil alkol neden ürünleri, diğer antihistaminikler (örneğin klorfeniramin gibi), ilaçlar alıyorsanız doktorunuza veya eczacınıza söyleyin kodein).

onlar uyuşukluğa neden maddeler içerebilir, çünkü (örneğin alerji veya öksürük-ve-soğuk ürünler gibi) tüm İlaçların üzerindeki etiketleri kontrol edin. güvenle bu ürünleri kullanan hakkında eczacınıza danışın.

Bu ilaç muhtemelen yanlış test sonuçları neden (alerji deri testi dahil) bazı laboratuvar testleri ile etkileşebilir. emin laboratuvar personeli olun ve tüm doktorlar bu ilacı kullanmak biliyorum.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: şiddetli uyuşukluk, nöbetler, genişletilmiş öğrencileri. Çocuklarda, (örneğin huzursuzluk, sinirlilik, halüsinasyon gibi) zihinsel / duygudurum değişiklikleri uyuşukluk önce ortaya çıkabilir.

tüm düzenli tıbbi ve laboratuvar randevuları tutun.

Eğer bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. Eğer bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

nem ve ışıktan uzak, oda sıcaklığında saklayınız. banyoda saklamayın. Bu ilacın sıvı formları donma yok. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. veya yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.