uygun bakım hareket: Sigarayı bırakmak için kapsama

Eğer sigara içiyorsanız veya tütün başka bir türü kullanıyorsanız, hemen şimdi doktorunuzla konuşmak için uygun bir zamandır. Ekonomik Bakım Yasası altında, sağlık planı size çıkmak için ihtiyacınız olan araçları verebilir.

Sigarayı ya da diğer türde tobacc kullanarak durdurmak konusunda danışmanlık; Dur içilmeyen ilaçlar bupropion (Zyban) ve Varenicline’i (Champix, bu tür sakız, pastil, deri yama, inhaler ve burun spreyi olarak Nikotin replasmanı,

Sigarayı bırakmak veya tütün herhangi bir türünü kullanarak sizin sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Tütün akciğer kanseri ve kanser diğer birçok türde, kalp hastalığı ve inme, KOAH (kronik obstrüktif akciğer hastalığı), akciğer bozuklukları, görme problemleri, hamilelik sırasında sorunları, diş eti hastalıkları ve diğer birçok ciddi sağlık sorunları ile bağlantılıdır. Ne kadar erken durdurmak, daha hızlı vücudunuzun kurtarmak için başlayabilirsiniz.

Marketplace, duman veya tütün kullanımı ve sağlık nasıl etkilediği hakkında size bilgi sunmak durumunda doktorunuz soracaktır ve bırakma düşünmelisiniz neden sırasında tütün kullanımı, ilgili kapak tarama yoluyla satın alınan tüm planları dahil olmak üzere çoğu sağlık planları,.

Sağlık bakım kapsamı şimdi çıkın yardımcı olmak için ücretsiz programlar içerebilir. senin planınıza bağlı olarak, bu içerebilir

Medicaid üzerinde Hamile kadınlar da onları sigara veya tütün kullanarak durdurmaya yardımcı olmak için ücretsiz danışmanlık ve tedavi alabilirsiniz.

Eğer Medicare tarafından karşılanmaktadır varsa, sigara ile ilişkili faydaların sigarayı bırakmak veya tütün başka bir türü kullanarak iki fırsatlar her yıl yer almaktadır. Çıkmak deneyin her zaman, Medicare kapsama dahil

sigarayı veya tütün diğer türlerini kullanarak çıkmak isteyenler için özel faydalar söz konusu olduğunda, her sağlık planı farklıdır. Sizin için kaplıdır ne olduğunu öğrenmek için sigorta sağlayıcı çağrı isteyebilirsiniz.

Çıkma zor olabilir, ancak bu yardımı olması daha kolay yapabilirsiniz. bugün başlayın

KAYNAKLAR

Cancer Society.

Akciğer Derneği: “Tütün Bırakma Tedavisi: What Kapalı mı?”

Sağlık ve İnsan Hizmetleri, Medicare ve Medicaid Services Merkezleri Dairesi: “Tütün Kullanımı Bırakma Danışma Hizmetleri.”

HealthCare.gov: “Benim önleyici bakım faydaları nelerdir?”

HealthFinder.gov: “Quit Smoking.”

Smokefree.gov.

ABD Önleyici Hizmetler Görev Gücü: “Rehberlik ve Müdahaleler Tütün Kullanımı Önleme ve Tütün-Yarattığı Yetişkinler ve Gebelerde Hastalığı.”

sağlık sigortası yardıma mı ihtiyacınız var? Kişiselleştirilmiş eylem planı almak için birkaç soruları yanıtlayın.

Bir yılda sekiz seans olmak üzere toplam dört danışma oturumları (; Öneriler ilaçlar için doktorunuzun nikotin burun spreyi, nikotin inhaler, Zyban ve Chantix olarak

avantajlarınız özetini kontrol edin veya belirli stop-sigara faydaları sağlık planı kapsamındadır görmek için sigortacı çağrı; randevu için doktorunuzu arayın. Sen danışmanlık başlayabilir ve doktorunuz bir yama, sakız, pastil, ya da çıkın yardımcı olmak için başka bir şey önerebilir. Er Sigarayı bırakmak, er vücudunuzun tekrar sağlıklı olsun başlayacaktır; bir bırakma planı yapın. önümüzdeki 2 hafta içinde çıkmak için bir tarih belirleyin. arkadaşlar, aile ve iş arkadaşları söyle böylece onların desteği var. kül tablaları atmak ve araç ve ev dumansız olun. stres ve istek yönetmek için yollar rutin değiştirin ve plan; alışkanlık tekme hakkında fikir ve yardım almak için 1-800-ŞİMDİ-ÇIK veya http://smokefree.gov/talk-to-an-expert gidin diyoruz. Siz sigarayı bırakmak yardımcı olmak için eğitilmiş için devlet danışmanlar bağlı olacak.