Tüm serumlar hakkında

Iyi bir cilt bakımı oldukça basittir: muhtemelen net bir cilt için gereken tüm doğru temizleyici, nemlendirici ve güneş koruyucu olduğunu. Eğer ürün farklı çalışıyor gibi ama eğer serumlar cildinizi bazı ekstra TLC verebilir.

serum nedir? Bu sizin yüz veya boyun üzerinde ovmak bir jel var. Serumlar örneğin kırışıklık, akne, kızarıklık veya kuruluk gibi cilt sorunları ile yardımcı olabilir.

“Orada hemen hemen her cilt tipi için serum ve onlar belirli cilt ihtiyaçları için tedavi fazladan bir vermek,” New York dermatolog Joshua Zeichner, MD, diyor.

İşte sizin için bakmak ve bir deneyin eğer beklemesin budur.

Serumlar cilt için iyi besin bakımından zengindir. Cildinizi hızlı bir şekilde emer bu yüzden çoğu, su bazlı vardır. Bunlar genellikle vazelin, mineral yağ veya diğer yağlar gibi ağır maddeler yok.

“Onlar en güçlü sonuçlar elde ki onlar, en çok cilt bakım rejimi workhorses,” New York dermatolog Whitney Bowe, MD diyor.

Cildiniz için hedeflerinize uygun bir serum arayın.

Eğer kırışıklıkları ve diğer yaşlanma belirtilerini hedef ise Örneğin, “büyüme faktörlerini veya peptidler içeren serumlar idealdir” – ve onlar nazik konum, çok Bowe diyor. “Daha az hassas cilde sahip olanlar retinol, antioksidanlar, C vitamini ve kojik asit gibi daha değişik malzemelerle serumlar için ulaşabilir.”

cildi korumaya yardımcı olarak bir antioksidan serumu, Gündüz kullanım için iyi bir seçim olabilir. Ve “Akşam günden hasarı onarmak ve kolajeni teşvik yardımcı olmak için zaman, yani retinol gibi maddeler, büyüme faktörleri ve peptidler büyük,” Zeichner diyor.

Serumlar, diğer cilt bakım ürünleri ile çalışması gerektiğini, ancak bunları yerine geçmez. “Genel olarak, serum o hyaluronik asit gibi malzemelerle dolu olsa bile, cilde nemlendirici yaptığı yolu hidrat için tasarlanmış değildir,” Zeichner diyor.

Serumlar de, diğer cilt bakım ürünleri daha pahalıya mal olabilir. onlar nemlendiriciler gibi ürünlerde kullanılan dolgu maddelerinin daha az daha fazla besin ve sahip olmasıdır. fiyat tek mutlaka göz olmamalı; Eğer bir marka sizin ve dermatolog ortaklığından elde etkinliğini kanıtlamış bir serum için bakmak gerekir.