Topikal ala-derm: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

Bu ilaç, kuru, pürüzlü, pullu, kaşıntılı cilt ve küçük cilt tahrişleri tedavi etmek veya önlemek için bir nemlendirici olarak kullanılır (örneğin, pişik, deri radyasyon tedavisinden yanıklar). Yumuşatıcılar yumuşatır ve cilt ve azalış kaşıntı ve pullanma nemlendiren maddelerdir. Bazı ürünler (örneğin, çinko oksit, beyaz vazelin) tahrişe karşı cildi korumak için çoğunlukla kullanılan (örneğin, ıslaklık).

Kuru cilt cildin üst tabakasında su kaybına neden olur. Yumuşatıcılar / nemlendiriciler cildin su yakalar derinin üzerinde yağlı bir tabaka oluşturarak çalışır. Saf vazelin, lanolin, mineral yağı ve dimetikon sık yumuşatıcılardır. gliserin, lesitin ve propilen glikol de dahil olmak üzere nemlendiriciler, deri dış tabakası suyu çeker. Birçok ürün, aynı zamanda birlikte deri hücrelerinin üst tabaka tutan dik madde (keratin) yumuşatmak maddeler var (örneğin, üre, laktik / sitrik / glikolik asit ve alantoin gibi alfa hidroksi asitler). Bu, ölü deri hücreleri düşmek yardımcı cilt daha fazla su tutmak yardımcı olur ve pürüzsüz ve daha yumuşak cilt hissi bırakır.

yönetmen olarak bu ürünü kullanın. Bazı ürünler kullanılmadan önce astar gerektirir. ürün paketinin üzerindeki tüm yönergeleri izleyin. Eğer herhangi bir bilgi hakkında emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bazı ürünler kullanılmadan önce çalkalanır gerekir. Eğer kullanmadan önce iyice çalkalayın şişe gerekip gerekmediğini görmek için etiketini kontrol edin. gerekli ya da etiket üzerinde veya doktorunuz tarafından yönetilen olarak derinin etkilenen bölgelere uygulayın. Ne kadar sıklıkla ilaç ürün ve cildinizin durumuna bağlıdır geçerlidir. Kuru eller tedavi için, gün boyunca uygulayarak, ürünü ellerinizi yıkayın her zaman kullanmak gerekebilir.

Eğer tedavi pişik yardımcı olmak için bu ürünü kullanıyorsanız, Kullanmadan önce bebek bezi alanını temizlemek ve alan ürünü uygulamadan önce kurumasını bekleyin.

Eğer radyasyon cilt yanıklarına tedavisinde yardımcı olmak için bu ürünü kullanıyorsanız, marka radyasyon tedavisinden önce uygulanabilir olmadığını görmek için radyasyon personeli ile kontrol edin.

uygun kullanımı için etiket üzerindeki tüm yönergeleri izleyin. cilde sadece uygulayın. etiket veya doktorunuz aksi yönlendirir sürece, ağız / burun ve vajinal / kasık bölgesinde içinde, örneğin gözleriniz gibi hassas alanlardan kaçının. Ürünü uygulamak gerekir herhangi bir yerlerde ya da cilt türleri hakkında tarifini etiketini kontrol edin (yüzünde, örneğin kırık / çatlak / kesme / tahriş / kazınmış derinin herhangi alanları ya da deri bir süre önce traş alanda) . Daha fazla bilgi için lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

bundan en çok faydayı elde etmek için düzenli olarak bu ilacı kullanın. Çoğu nemlendiriciler iyi çalışması için suya ihtiyaç duyarlar. Cilt hala nemli iken Duştan / banyodan sonra ürünü uygulayın. Çok kuru ciltler için, doktorunuz ürünü kullanmadan önce bölgeyi emmek için talimat verebilir. , Uzun ve sıcak, ya da sık sık banyo / yıkama kuru cilt kötüleştirebilir.

senin durum devam ederse veya kötüleşirse size ciddi bir tıbbi sorun olabilir düşünüyorsanız, ya da acil tıbbi yardım isteyin.

Çoğu yumuşatıcılar hiçbir yan etkisi ile güvenli ve etkin bir şekilde kullanılmaktadır edilebilir. Ancak, yanma, batma, kızarıklık veya tahriş meydana gelebilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuz bu ilacı reçete varsa, o size fayda yan etki riski daha fazladır karar olduğunu unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

hemen bu ciddi yan etkilerden herhangi meydana gelirse doktorunuza söyleyin: Cilt sıradışı değişiklikler (örneğin, çok fazla ıslaklık vıcık / yumuşak / beyaz dönüm), deri enfeksiyon belirtileri.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, acil tıbbi yardım isteyin.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

Bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya üretimi konusunda herhangi bir bileşenine karşı alerjiniz varsa eczacınızı; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

cilt kesintileri / enfeksiyonları / yaralar: Aşağıdaki sağlık sorunlarından herhangi birine sahipseniz, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bazı maddeleri (örneğin, koruyucular, koku) güneşe karşı daha duyarlı hale getirebilir. herhangi bir uyarı etiketini kontrol edin veya ne zaman güneş herhangi bir özel önlem almak gerekiyorsa doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Doktorunuz / eczacı zaman açık havada koruyucu giysiler giyen ve uzun süre güneşe maruz kalma, bronzlaşma kabinleri ve güneş lambası kaçınarak, bir güneş kremi kullanarak önerebilir.

Bazı ürünler akne kötüleşebilir. Cildiniz sivilce breakouts eğilimli ise, kelime “olmayan comedogenic” etiket üzerinde (gözenekleri tıkamaz) arayın. Bazı ürünler / discolor giyim leke yapabilir. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Ilaç anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Eğer meme alana bu ürünü uygulayarak, özellikle meme -Besleme önce doktorunuza danışın.

Eğer doktorunuzun yönlendirmesi altında bu ürünü kullanıyorsanız, doktorunuza veya eczacınıza zaten olası ilaç etkileşimleri farkında olabilir ve onlar için size izleme olabilir. Başlatmak, durdurmak ya da ilk doktorunuza veya eczacınıza danışmadan önce herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Doktorunuz yönetti Eğer bu ürünü kullanmak için, ya da cilt üzerinde herhangi bir reçeteli ürün kullanıyorsanız, doktorunuza veya tüm reçete ve diğer cilt bakım ürünleri de dahil olmak üzere kullanabileceğiniz reçetesiz / bitkisel ürünler, eczacınızı.

Sizinle birlikte tüm ilaçların bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile liste paylaşın.

yutulduğunda Bu ilaç zararlı olabilir. yutma veya doz aşımı şüphesi varsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz.

Bazı yollar kuru cilt önlemek için banyo alarak banyoları / snow daha az sıklıkta (örneğin, her 1-2 gün) bir nemlendirici kısa küvet / duş tutarak ve kullanarak, hava çok kuru olduğunda zaman ılık (sıcak değil) su kullanılması .

yumuşatıcı ürünlerin birçok tipi mevcuttur. Bazı koku ya da bazı insanlar duyarlı olabilecek diğer maddeler içerir. Yumuşatıcılar, sıvı yağlar, kremler, losyonlar veya spreyler gibi farklı şekillerde kullanılabilir. sizin için iyi olabilir ürüne doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Eğer düzenli olarak bu ürünü kullanırken ve bir doz özledim ise, en kısa sürede hatırlıyorum olarak kullanabilirsiniz. Daha fazla ürün kullanın ya da yakalamak yönelik daha sık kullanmayın.

paketin üzerinde yazılı depolama bilgilerine bakın. Eğer depolama hakkında herhangi bir sorunuz varsa, eczacınıza danışınız. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaç ürünlerinin tutun.

yüksek ısı (120’den fazla derece F / 49 derece C) yakın köpük spreyi saklamayın ve saklamak veya açık alev yakınında kullanmayın. Köpük kutuları baskı altında olduğundan, delinme ya da teneke kutu yakmayın.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. güvenle ürünü elden çıkarmak konusunda daha fazla bilgi için ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.