tendinit bir bakış

David T. Derrer, M; 2016 27 Şubat

Gardenin; Rakin; Carpentr; hous Temizleme; kürekleyerek; paintin; Scrubbin; Tenni; Gol; Skiin; Fırlatma ve yunuslama

Anormal veya kötü yerleştirilmiş kemik veya eklem yumuşak doku yapıları vurgulamaktadır (örneğin bacak ya da bir eklemde artrit uzunluk farklılıkları gibi); romatizmal artrit, gut, psoriatik artrit, tiroid bozuklukları, veya sıra dışı bir ilaç reaksiyonları gibi diğer koşullar arasında vurgular; Aşırı ya da çok çok yakında tendon bir hareket ya da alınan göreve kullanılmaz zaman yapıyor. Tendinit “hafta sonu savaşçıları,” oynamak ve sadece hafta sonları sert egzersiz yapan kişilerde sık görülür; Bazen bir enfeksiyon tendinit, el veya parmak bir kedi veya köpek ısırığı özellikle enfeksiyona neden olabilir.

(Ayrıca tendinit denir) Tendinit iltihabı ya da tendon tahriş, kas kemiği bağlayan kalın bir kordon olduğunu.

Tendinit en sık etkilenen bölgede tekrarlayan minör etkisi nedeniyle, ya da ani daha ciddi yaralanmalara edilir.

tendinit neden olabilecek pek çok aktivite de dahil olmak üzere, vardır

egzersiz ya da oynarken spor öncesi iş veya ev ya da kötü germe veya klima da yanlış duruş, aynı zamanda bir kişinin riskini artırır. dahil tendinit için diğer risk faktörleri,

Herkes tendinit alabilirsiniz, ancak 40 yaşından boyunca, özellikle de yetişkinlerde daha sık görülür. tendonlar yaş olarak onlar, daha az stres tahammül az elastik ve gözyaşı kolaydır.

Tendinit bir tendon kas bir kemik bağlayan vücudun hemen hemen her alanda ortaya çıkabilir. En yaygın yerlerdir

tendinit belirtileri şunlardır

faaliyetleri yaparken tendinit önlemek için, bu ipuçlarını deneyin

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Thum Base; Elbo; Omuzlarinda; Merhaba; kne; Aşil tendonu

tendon ve çevresi yerinde ağrı. Ağrı yavaş yavaş inşa etmek ya da kireçlenme mevcut, özellikle ani ve şiddetli olabilir; “Yapışkan kapsulit” veya donuk omuz olarak adlandırılan omuz hareket kaybı.

İlk bakışta yavaş atın. Yavaş yavaş aktivite düzeyi kurmak; Sınırlı kuvvet ve sınırlı tekrarlayıp; olağandışı ağrı oluşursa durdurun. başka bir şey yapmak. Daha sonra tekrar deneyin ve ağrı tekrarlarsa, gün için bu aktiviteyi durdurun.