Oral allerdur: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

Bu kombinasyon ilaç geçici olarak soğuk algınlığı, grip, alerji ya da diğer solunum hastalıkları (sinüzit gibi, bronşit) neden semptomları hafifletmek için kullanılır. Antihistaminikler gözlerde sulanma, kaşıntı gözler / burun / boğaz, burun akıntısı, hapşırma ve rahatlatmak yardımcı olur. Dekonjestanlar tıkalı burun ve kulak tıkanıklığı semptomları hafifletmek için yardımcı olur.

Eğer, kendi kendini tedavi bu ilaç ile iseniz bu ürünü kullanmaya başlamadan önce dikkatle sizin için doğru olduğundan emin olmak için paket talimatlarını okuyun. Bazı ürünler benzer marka adları, ancak farklı kullanımlar farklı etken maddeler var. Yanlış ürün alarak size zarar verebilir. Eğer ürün ya da kullanımı hakkında herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza danışın.

Öksürük -ve-soğuk ürünler güvenli ya da 6 yaşından küçük çocuklarda etkili olduğu gösterilmiştir olmamıştır. Bu nedenle, özellikle doktor yönettiği sürece 6 yaşından küçük çocuklarda soğuk algınlığı semptomları tedavi etmek için bu ürünü kullanmayın. (Bazı uzun etkili tablet / kapsül dahil) Bazı ürünler 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez. güvenle ürünü kullanmadan hakkında daha fazla ayrıntı için doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Bir çocuk uykulu yapmak için bu ürünü kullanmayın.

Bu ürünler, tedavi etmek veya soğuk algınlığı uzunluğunu kısaltmak ve ciddi yan etkilere neden olabilir yoktur. , Ciddi yan etkileri riskini azaltmak dikkatle tüm dozaj yönergeleri izleyin. Aynı veya benzer maddeler içerebilir diğer öksürük -ve-soğuk ilaç vermeyin (ayrıca İlaç Etkileşimleri bölümüne bakınız). (Örneğin, yeterli sıvı içmek bir nemlendirici veya tuzlu burun kullanılması gibi düşer / sprey) öksürük ve soğuk algınlığı semptomlarını kontrol etmek için diğer yolları hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

doktorunuz tarafından yönetmen olarak ağız yoluyla bu ilacı. Eğer kendi kendine tedavi iseniz, ürün paketinin üzerindeki tüm talimatları izleyin. Eğer herhangi bir bilgi hakkında emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

mide rahatsızlığı oluşursa Bu ilaç gıda ile alınabilir. Doktor tarafından başka şekilde yönettiği sürece bol sıvı tüketin.

Bu ilaç sıvı formda kullanıyorsanız, dikkatli özel bir ölçüm cihazı / kaşık kullanarak doz ölçmek. Doğru dozu alamayabilirsiniz çünkü ev kaşık kullanmayın. senin sıvı formda bir süspansiyon ise, her doz önce iyice şişe çalkalanır.

ezmek ya da genişletilmiş sürüm tablet veya kapsül çiğnemek etmeyin. Aksi takdirde yan etki riskini artırarak, bir kerede ilacın tüm serbest bırakabilirsiniz. Ayrıca, onlar bir skor hattı yoksa uzatılmış salımlı tablet bölünmüş ve doktor ya da eczacı bunu size söyler yok. ezme veya çiğnemeden tamamını veya bölünmüş tablet yutmak.

Eğer çiğnenebilir tabletleri kullanıyorsanız, yutmadan önce her tableti iyice çiğneyin.

Eğer ağızda (tablet / şeritler) eritmek için yapılan bir ürün kullanıyorsanız, ilaç tutmadan önce ellerinizi kurulayın. dil üzerinde, her bir doz yerleştirin ve daha sonra tamamen çözülür tükürük veya su ile yutmak için izin verir.

Dozaj alıyor ürün ve yaşınız, tıbbi durumu ve tedaviye yanıt dayanmaktadır. dozunuzu artırabilir veya doktorunuzun onayı olmadan yönettiği daha sık bu ilaç almayın. Bu ilaç yanlış kullanımı (istismar) (örneğin halüsinasyonlar, nöbet olarak, ölüm) ciddi zarar neden olabilir.

Doktorunuz günlük bu ilacı almaya yönlendirir ise, bundan en çok faydayı elde etmek için düzenli olarak götürün. Eğer, hatırlamak aynı zamanda (ler) her gün almak yardımcı olmak.

o kötüleşir eğer durum, en fazla 1 hafta devam ederse doktorunuza söyleyin, ya da ateş, döküntü, ya da kalıcı baş ağrısı ile ortaya çıkarsa. Bunlar ciddi bir tıbbi sorunun belirtileri olabilir ve bir doktor tarafından kontrol edilmelidir.

Uyuşukluk, baş dönmesi, ağız kuruluğu / burun / boğaz, baş ağrısı, üzgün mide, kabızlık ya da sorun uyku oluşabilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuz bu ürünü kullanmak için yönetti ederse, o size fayda yan etki riski daha fazladır karar olduğunu hatırlıyorum. Ürünü kullanmadan Birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

hemen bu ciddi yan etkilerden herhangi meydana gelirse doktorunuza söyleyin: akıl / ruh (örneğin karışıklık olarak, halüsinasyonlar) değişiklikleri, kulak çınlaması, idrar zorluğu, (örneğin bulanık / çift görme gibi) görme değişir.

Hızlı / düzensiz kalp atışı, nöbet: bu nadir ama çok ciddi yan etkilerden herhangi meydana gelirse derhal tıbbi yardım alın.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, acil tıbbi yardım isteyin.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

Bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya onun madde herhangi bir alerjiniz varsa eczacınızı; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı:, diyabet, glokom, kalp sorunları, yüksek tansiyon, böbrek problemleri, karaciğer hastalığı, nöbet, mide / bağırsak problemleri (astım, amfizem gibi) solunum problemleri , aşırı aktif tiroid (hipertiroidi), zorluk (örneğin prostat nedeniyle gibi) idrar (örneğin ülser, tıkanma gibi).

Bu ilaç başınızı döndürebilir veya uykulu yapabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. alkollü içecekler sınırlayın.

Sıvı ürünler, çiğnenebilir tabletler, ya da çözünen tablet / şeritler şeker veya aspartam ihtiva edebilirler. Sıvı ürünler de alkol içerebilir. Eğer diyabet, alkol bağımlılığı, karaciğer hastalığı, fenilketonüri (PKU) veya / sınırlandırmak diyet bu maddelerin önlemek için gerektiren herhangi bir diğer koşul varsa dikkatli olunmalıdır. güvenle bu ürünü kullanma konusunda doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Ameliyattan önce, (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünler hakkında doktorunuza veya diş hekiminize söyleyin.

Çocuk Bu ürün, özellikle de bir eksitasyon ve çalkalama yan etkilere daha duyarlı olabilir.

Büyük yetişkin bu ürün, özellikle baş dönmesi, uyku hali, kafa karışıklığı, kabızlık, hızlı / düzensiz kalp atışı, sorun uyku, ya da idrar problemleri yan etkilerine daha duyarlı olabilir. Baş dönmesi, uyuşukluk, sorun uyku ve karışıklık düşme riskini artırabilir.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bu ilaç anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebek üzerindeki etkisi bilinmemektedir. emzirme önce doktorunuza danışın.

Aynı anda diğer ilaçlar ya da bitkisel ürünler götürsem bazı ilaçların etkilerini değiştirebilir. Bu ciddi yan etkiler riskini artırabilir ya da ilaçlar neden olabilir düzgün çalışması için değil. Bu ilaç etkileşimleri mümkündür, ancak her zaman ortaya çıkmaz. Doktorunuza veya eczacınıza sıklıkla önlemek ya da ilaç kullanımı nasıl değiştirerek veya yakın izleme ile etkileşimleri yönetebilirsiniz.

Doktorunuz ve eczacınız size en iyi bakımı vermek yardımcı olmak için, bu ürünle birlikte tedaviye başlamadan önce (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) kullanan tüm ürünler hakkında doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz emin olun. Bu ürünü kullanırken, başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan kullanan tüm diğer ilaçların dozunu değiştirmek gerekmez.

Bu ilaçla etkileşime girebilir Bazı ürünler şunlardır: antihistaminikler deriye uygulandığında, tansiyon ilaçları (özellikle reserpin, guanetidin, metildopa, atenolol gibi, beta blokerler, kalsiyum kanal blokerleri örneğin nifedipin (örneğin difenhidramin krem, merhem, sprey gibi) ).

Bu ilaç ile MAO inhibitörleri alarak ciddi bir (muhtemelen ölümcül) ilaç etkileşimi neden olabilir. Bu ilaç ile tedavi sırasında MAO inhibitörleri (izokarboksazid, linezolid, metilen mavisi, moklobemid, phenelzine, prokarbazin, rasagiline, selegilin, tranylcypromine) almaktan kaçının. En MAO inhibitörleri, bu ilaç ile muamele iki hafta önce alınmamalıdır. başlatmak veya bu ilaç alarak durdurmak için zaman doktorunuza danışın.

uyku ya da anksiyete (örneğin alprazolam, diazepam, zolpidem gibi), kas gevşeticiler ve narkotik ağrı kesiciler için diğer alkol, antihistaminikler (örneğin setirizin olarak, difenhidramin) gibi uyuşukluğa neden ürünleri, ilaçlar alıyorsanız (örneğin doktorunuza veya eczacınıza söyleyin ) kodein gibi.

Onlar kan basıncını etkileyebilir veya uyuşukluğa neden olabilir maddeler içerebilir, çünkü (örneğin öksürük ve soğuk ürünler, diyet yardımcıları gibi) tüm İlaçların üzerindeki etiketleri kontrol edin. güvenle bu ürünleri kullanan hakkında eczacınıza danışın.

Bu ilaç, muhtemelen yanlış test sonuçlarını neden (beyin Parkinson hastalığı için tarama dahil) bazı tıbbi / laboratuvar testleri ile etkileşebilir. emin laboratuvar personeli olun ve tüm doktorlar bu ilacı kullanmak biliyorum.

Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. Kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun. Ciddi ilaç sorunları için riskini azaltmak için doktor ve eczacı ile bu listeyi paylaş.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: düzensiz kalp atışı, halüsinasyonlar, bayılma, nöbet.

Doktorunuz bu ilacı reçete ise, başkalarıyla paylaşmayın.

tüm düzenli tıbbi ve laboratuvar randevuları tutun.

Test sonuçları etkilenmiş olabilir, çünkü alerji testleri önce birkaç gün boyunca bu ürünü almayın.

Eğer düzenli olarak bu ürünü alarak ve bir doz özledim ise, en kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

ışık ve nemden uzak, oda sıcaklığında saklayınız. banyoda saklamayın. Bu ilacın sıvı formları donma yok. Bu ilaç farklı markalar farklı depolama ihtiyaçları vardır. Markanızı saklamak veya eczacınıza danışınız ilgili talimatlar için ürün ambalajı kontrol edin. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. güvenle ürünü elden çıkarmak konusunda daha fazla bilgi için ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.