Oral allerclear: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

GENEL ADI (S): loratadin

Bu ilaç bu tür kaşıntı, burun akıntısı, gözlerde sulanma ve “saman nezlesi” ve diğer alerji hapşırma gibi belirtiler tedavi eden bir antihistaminik olduğunu. Ayrıca kovanlardan kaşıntıyı rahatlatmak için kullanılır.

Loratadin kovan önlemek veya önlemek / ciddi alerjik reaksiyon (örn, anafilaksi) tedavi etmez. Doktorunuz alerjik reaksiyonların tedavisinde epinefrin reçete varsa, bu nedenle, her zaman yanınızda epinefrin enjektörü taşırlar. senin epinefrin yerine loratadin kullanmayın.

Kendi kendine tedavi bu ilaç ile iseniz doktorunuza veya eczacınıza danışın zaman biliyorum, dikkatli üreticinin paket talimatlarını okumak önemlidir. (Ayrıca Önlemler bölümüne bakınız.)

doktor tarafından yönettiği sürece 6 yaşından küçük çocuklarda bu ilacı kullanmayınız. Eğer çiğnenebilir tabletleri kullanıyorsanız doktorunuz yönettiği sürece, 2 yaşından küçük çocuklarda kullanmayın.

kendini tedavi için over-the-counter ürünü kullanmadan varsa, bu ilaç almadan önce ürün paketinin üzerindeki tüm talimatları okuyun. Doktorunuz bu ilacı reçete varsa, doktorunuzun talimatlarını ve reçete yönergeleri izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

doktorunuz veya ürün ambalajında ​​yönettiği genellikle günde bir kez ya da, ya da yiyecek olmadan ağız yoluyla bu ilacı. Eğer çiğnenebilir tabletleri kullanıyorsanız, her bir tablet çiğnemek ve yutmak. Dozaj tedavi için yaş, durum ve yanıt dayanmaktadır. dozunuzu artırabilir ya da daha fazla sıklıkta bu ilacı almayınız. Bu ilacın daha almayın yaşınız için önerilenden daha.

senin kurdeşen fazla 6 hafta sürecek tedavinin 3 gün sonra veya eğer alerji belirtileri geliştirmek yoksa doktorunuza söyleyin. senin durum kötüleşir eğer acil tıbbi yardım alın ya da size ciddi bir sağlık problemi (örneğin, çok ciddi alerjik reaksiyon / anafilaksi) var.

Bu ilaç, genellikle yan etkilere sahiptir. Eğer herhangi bir olağandışı etkileri varsa, derhal doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, acil tıbbi yardım isteyin.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

loratadin çekmeden önce doktorunuza veya i alerjiniz varsa eczacınızı; veya DESLORATADİN için; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya tıbbi öykü eczacı. böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı: sen gibi bazı tıbbi durumlar varsa öncelikle doktorunuza danışmadan bu ilacı ile kendini tedavi etmeyin.

önerilen dozlarda kullanıldığında loratadin genellikle uyuşukluğa neden olmaz. Ancak, araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık gerektiren herhangi bir etkinlik yapmıyoruz.

Eğer kovanlarını var ve kendi kovanlarını tedavisi için bu ilacı kullanmayı düşünüyorsanız, doktorunuza loratadin reçete ya da varsa onlar daha ciddi bir durumun belirtisi olabilir, çünkü hemen bu diğer belirtilerin herhangi birine sahipseniz doktorunuza bildiriniz: kovanları alışılmadık bir renk, bereli veya kaşıntı yok kovan kabarmış bakmak kurdeşen olduğunu.

çiğneme tabletleri aspartam içerebilir. Eğer fenilketonüri (PKU) veya aspartam (ya da fenilalanin) alımını kısıtlamak için size gerektiren herhangi bir diğer şartı varsa, güvenle bu ilaç kullanımıyla ilgili doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Büyük yetişkin bu ilaç, özellikle de uyku hali, ya da karışıklık yan etkilerine daha duyarlı olabilir. Bu yan etkiler düşme riskini artırabilir.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece kullanılması gerektiğini ve olarak doktorunuz tarafından yönetti. Bu ilacı almadan önce doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bu ilaç anne sütüne geçer. Ancak, emzirilen bebeğe zarar pek mümkün değildir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

senin ilaçlar işe ya da ciddi yan etkileri için riskini artırabilir nasıl ilaç etkileşimleri değişebilir. Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. (Reçete / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile paylaşabilirsiniz. Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Loratadin desloratadin çok benzer. loratadin kullanırken desloratadin ihtiva eden ilaçları kullanmayın.

Bu ilaç muhtemelen yanlış test sonuçları neden (alerji deri testi dahil olmak üzere), bazı laboratuar testleri ile etkileşebilir. emin laboratuvar personeli olun ve tüm doktorlar bu ilacı kullanmak biliyorum.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: şiddetli uyuşukluk.

Doktorunuz sizin için bu ilacı reçete ise, başkalarıyla paylaşmayın.

Eğer bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

Farklı markalar / Bu ilaç güçlü farklı depolama gereksinimleri olabilir. Paket etiketleme Oku veya kullandığınız ürün için depolama gereksinimleri için eczacınıza danışınız. Işıktan koruyunuz. banyoda saklamayın. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. güvenle ürünü elden çıkarmak konusunda daha fazla bilgi için ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.