Melatonin, papatya, ve daha fazlası: Uyku bozuklukları için alternatif tedaviler

Tamamlayıcı tıp sıkı bir tanım geleneksel tedavilerle birlikte alınır göstermesine rağmen, geleneksel Batı tıbbi uygulama olarak sınıflandırılmamıştır bir sağlık tedavisi, bir “alternatif” veya “tamamlayıcı” tedavi olarak adlandırılır. Ayrıca alternatif tedavi olarak adlandırılan alternatif tıp, zihinsel klima ve yaşam tarzı değişiklikleri diyet ve egzersiz her şeyi kapsar disiplinlerin çeşitli kapsar. alternatif tedavilerin örnekleri akupunktur, KATATİMİ, yoga, hipnoz, biofeedback, aromaterapi, gevşeme, bitkisel ilaçlar, masaj, ve diğerleri sayılabilir.

uyku bozuklukları alanında, kullanılan bazı tamamlayıcı ve alternatif tedaviler takviyeleri, gevşeme ve meditasyon, akupunktur ve egzersiz sayılabilir.

Kira Goldenber ile; Hayat kolayca ezici alabilirsiniz. Bir kere, dünyada birçok kişi diğer Batılı ülkelerden gelen insanlardan daha YÜZLERCE yılda daha fazla saat çalışmak eğilimindedir. Artı, şu anda grip sezonu. Ve bu çamaşır kendisini yutmaz; tüm onunla başa çıkmak için bir yolu genişletmek ve perspektif kayması için – ve Japon psikoloji devreye girer o Onun iki temel kavramlar -. Morita ve Naikan – yetiştirilmesi yoluyla kendinizi en iyi versiyonu yardımcı olmayı amaçlayan devam uygulamalardır minnet…

bitkisel Tedaviler

kediotu kökü (Valeriana officinalis) etkileri uyku bozuklukları olan kişilerde incelenmiştir. Bazı çalışmalar, valerian uyku başlangıcı ile ve uyku bakım yardımcı olduğunu ileri sürmüşlerdir. Ancak, daha fazla araştırma kediotu root güvenliği ve etkinliği içine gereklidir.

Papatya ve çarkıfelek yaygın uykusuzluk tedavisinde kullanılan diğer otlar vardır. klinik kullanımlarını desteklemek için soruşturma ve uzun vadeli güvenlik olmuştur rağmen, kısa vadede uyku ile yardımcı olabilir hafif sakinleştirici var kabul edilir.

Etkili uyku ilaçları olarak tanıtılan diğer otlar şerbetçiotu, ginseng, melisa, ve takke bulunur. Alman hükümeti uyku problemlerinin giderilmesi için belirli otlar (Kediotu, şerbetçiotu, ve melisa) onayladı. Ancak, etkinlik ve otlar güvenliğini değerlendirmek için klinik çalışmalar scarc vardır; Bazı durumlarda, genel geleneksel kullanımına dair kanıtlar vardır. Bu otlar uykusuzluk tedavisinde bir ilk satır olarak tavsiye edilebilir önce daha fazla bilgiye ihtiyaç vardır.

Bitkisel takviyeleri, bazı ilaçlar ile etkileşime girebilir beri herhangi bir bitkisel takviyeleri kullanıyorsanız, her zaman doktorunuza söyleyiniz.

melatonin

Melatonin insanlarda epifiz bezi tarafından sentezlenen ve hayvanlarda ve bitkilerde üretilen bir hormondur. melatoninin etkileri karmaşık ve çok az anlaşılmış olsa da, bu sizin uyku ve uyanma döngüsü ve diğer sirkadiyen ritim düzenlenmesinde önemli bir rol oynar. Melatonin sirkadiyen ritim bozukluklarının tedavisi mümkün incelenmiştir ve jet lag neden olduğu uyku bozuklukları azaltmada yardımcı olabilir.

Melatoninin yan etkileri çok azdır, ancak melatonin takviyesi etkinliğini ve toksisitesini inceleyen daha uzun vadeli çalışmalara ihtiyaç vardır.