masaj, akupunktur, ve daha fazlası – ms alternatif tedaviler

Eğer multipl skleroz (MS) varsa, ilaç veya fizik tedavi gibi size hastalığı tedavi etmek için kullanabileceğiniz birçok tıbbi tedaviler vardır. Ama pek çok insan akupunktur, yoga, gevşeme, bitkisel ilaçlar ve masaj gibi daha iyi hissetmek için başka yollar, arayın. Onlar alternatif ve tamamlayıcı tedaviler denir.

Eğer multipl skleroz (MS) var öğrendiğinizde, size belirtilerin ayarlamak için biraz zaman alabilir ve hastalıktan ne olacağını bilmek için. Aynı çocuklar için de geçerli. Onlar senden daha beklemek ne daha az emin olabilir. Onlar da senin tanı hakkında, korkmuş üzgün, kızgın ya da çaresiz hissedebilirsiniz; yapmak için en önemli şey, MS sizi nasıl etkileyeceği konusunda çocuklarınızla konuşun ve onlar ne düşündüğünü görmektir. Açık iletişim sen, onların korkularını hafifletmek onların sorulara cevap yardımcı olabilir …

En iyi bahis tedavi planına sadık ve herhangi bir yeni tedaviyi başlamadan önce doktorunuzla konuşun etmektir. Birlikte size en iyi hissetmenize yardımcı olacaktır karar verebilirsiniz.

Olumlu davranış. Pozitif görünüm durumunuzu tedavi edemez, ancak sizin stresini azaltabilir ve daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Egzersiz. Böyle tai chi ve yoga gibi bazı türleri, stres düşürebilir, dinlenmek ve enerji, denge ve esnekliği artırmak yardımcı olur. Başlamadan önce herhangi bir spor programında olduğu gibi, doktorunuza danışın.

Diyet. MS’li kişiler besleyici gıdaları doğru miktarda yemek için çok önemlidir. diyet tür sizin için doğru olanı doktorunuza danışın.

Masaj. MS’li hastaların çoğunda onları rahatlamak ve stres ve depresyonu azaltmak için düzenli masaj terapisi olsun. masaj hastalığın seyrini değiştirir dair hiçbir kanıt yoktur. MS’li insanlar bir masaj için, ama eğer osteoporoz varsa terapistinle anlatmalıdır için genellikle güvenli. ilk doktorunuzla konuşun.

Akupunktur. Bazı insanlar akupunktur, vücudun belirli noktalarda iğneler yerleştirir ağrı, kas spazmları, ya da mesane kontrol problemleri gibi belirtiler rahatlatır bir uygulama sunulmuştur. Ancak bilimsel çalışmalar MS’li kişiler için çalıştığından emin için bulamadım.

Çuha çiçeği oi; (linoleik asit). Sen ayçiçeği tohumu ve aspir yağı linoleik asit bulabilirsiniz. ek olarak alarak biraz MS belirtilerini artırabilir dair bazı kanıtlar vardır.

Esrar. MS’li Bazı insanlar sigara veya sindirerek kas spazmları ve diğer MS-ilişkili belirtileri hafifletmeye yardımcı olduğunu söylüyor. Ama bilim adamları çalışır ve kimin nasıl kullanılacağı hakkında net değil. tıbbi esrar yasal olduğu bir devlet içinde yaşamak durumunda, doktorunuza danışın.