kullanımları, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozaj: 12 sözlü aerotuss

Bu ilaç, hava geçitlerinin bazı enfeksiyonlara (örneğin, sinüzit, soğuk algınlığı) neden olduğu balgam olmayan öksürük geçici rahatlama için kullanılır. Bu ürün genellikle sigara ya da doktorunuz yönettiği sürece uzun vadeli solunum sorunları (örneğin kronik bronşit, amfizem) devam eden bir öksürük için kullanılmamalıdır. Bu ürün, dekstrometorfan içerir. Bu öksürük gerek hissi azaltarak çalışan bir öksürük kesici olduğunu.

Öksürük -ve-soğuk ürünler güvenli ya da 6 yaşından küçük çocuklarda etkili olduğu gösterilmiştir olmamıştır. Bu nedenle, özellikle doktor yönettiği sürece 6 yaşından küçük çocuklarda soğuk algınlığı semptomları tedavi etmek için bu ürünü kullanmayın. güvenle ürünü kullanmadan hakkında daha fazla ayrıntı için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ürünler, tedavi etmek veya soğuk algınlığı uzunluğunu kısaltmak ve ciddi yan etkilere neden olabilir yoktur. , Ciddi yan etkileri riskini azaltmak dikkatle tüm dozaj yönergeleri izleyin. Bir çocuk uykulu yapmak için bu ürünü kullanmayın. Aynı veya benzer maddeler içerebilir diğer öksürük ve soğuk ilaç vermeyin (aynı zamanda İlaç Etkileşimleri bölümüne bakınız). (Örneğin, yeterli sıvı içmek bir nemlendirici veya tuzlu burun kullanılması gibi düşer / sprey) öksürük ve soğuk algınlığı semptomlarını kontrol etmek için diğer yolları hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

, Ağız yoluyla gerektiği gibi ya da doktor tarafından yönlendirildiği gibi genellikle her 4 ila 12 saat bu ilacı. mide rahatsızlığı oluşursa, yiyecek ya da süt ile alın. Sıvı ilaç dozunu ölçmek için bir ilaç ölçüm cihazı kullanın. Doğru dozu alamayabilirsiniz çünkü ev kaşık kullanmayın. Eğer bir süspansiyon alıyorsanız, doz dışarı ölçme önce iyice çalkalayın ürünü.

Dozaj alıyor ürün ve yaşınız, tıbbi durumu ve tedaviye yanıt dayanmaktadır. Eğer (doktorunuzdan bir reçete olmadan) kendini tedavi için bu ilacı kullanıyorsanız, yaşınız için doğru dozu bulmak için ambalajın üzerindeki belirli doz talimatları uygulayın.

Doktorunuz günlük bu ilacı almaya yönlendirir ise, bundan en çok faydayı elde etmek için düzenli olarak götürün. Eğer, hatırlamak aynı zamanda (ler) her gün almak yardımcı olmak.

Bu ilaç (kötüye) yanlış kullanımı ciddi zarar (örneğin, beyin hasarı, nöbet, ölüm) neden olabilir. dozunuzu artış yok, daha sık götürün, ya da reçete daha uzun bir süre için kullanabilirsiniz. böylece yönettiği düzgün ilaç durdurmak.

senin semptomlar devam ederse doktorunuza söyleyiniz veya en fazla 1 hafta sonra daha da kötüye ya da ateş, titreme, baş ağrısı, ya da döküntü varsa. Bunlar daha ciddi bir durumun belirtileri olabilir.

Hafif uyku / baş dönmesi, mide bulantısı veya kusma olabilir. Nadiren, bazı insanlar, normal dozlarda ciddi uyku / baş dönmesi yaşayabilirsiniz. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuz bu ilacı kullanmaya yönelik ise, o size fayda yan etki riski daha fazladır karar olduğunu hatırlıyorum. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, acil tıbbi yardım isteyin.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

dekstrometorfan çekmeden önce doktorunuza veya i alerjiniz varsa eczacınızı; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: akciğer sorunları (örneğin, astım, amfizem).

Bu ilaç başınızı döndürebilir veya uykulu yapabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. Alkollü içeceklerden kaçının.

Bu ilaç aspartam içerebilir. Eğer fenilketonüri (PKU) veya aspartam (ya da fenilalanin) alımını kısıtlamak için size gerektiren herhangi bir diğer şartı varsa, güvenle bu ilaç kullanımıyla ilgili doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Ilaç anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Meme -Besleme önce doktorunuza danışın.

Doktorunuz bu ilacı kullanmak sizi yönetti varsa, doktorunuza veya eczacınıza zaten olası ilaç etkileşimleri farkında olabilir ve onlar için size izleme olabilir. Başlatmak, durdurmak ya da ilk doktorunuza veya eczacınıza danışmadan önce herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Bu ilaç belirli MAO inhibitörleri alarak ciddi bir (muhtemelen ölümcül) ilaç etkileşimi neden olabilir. Bu ilaç ile tedavi sırasında, isocarboxazid metilen mavisi, moklobemid, phenelzine, prokarbazin, rasagiline, selegilin veya tranilsipromin almaktan kaçının. En MAO inhibitörleri, bu ilaç ile muamele iki hafta önce alınmamalıdır. başlatmak veya bu ilaç alarak durdurmak için zaman doktorunuza danışın.

öksürük için diğer ilaçların (örneğin, hidrokodon, over-the-counter öksürük / soğuk ürünler): bu ilacı kullanmadan önce, özellikle doktorunuza veya tüm reçeteli ve reçetesiz kullanabilir / bitkisel ürünlerin eczacı, söyle.

Bu belge, tüm olası etkileşimleri içermez. Bu nedenle, bu ürünü kullanmadan önce, kullandığınız tüm ürünlerin doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Sizinle birlikte tüm ilaçların bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile liste paylaşın.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: hızlı kalp atışı, kusma, terleme, sinirlilik, yüksek (öfori) duygu, halüsinasyonlar, sorunlar (sendeleyerek) yürüyüş, ajitasyon, şiddetli baş dönmesi.

tüm düzenli tıbbi ve laboratuvar randevuları tutun.

Eğer düzenli olarak bu ürünü alarak ve bir doz özledim ise, en kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

ışıktan ve nemden 68-77 derece F (20-25 ° C) arasında oda sıcaklığında saklayınız. banyoda saklamayın. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. güvenle ürünü elden çıkarmak konusunda daha fazla bilgi için ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.