depresyon kurtarma genel bir bakış

depresyon Eğilimler

depresyon kurtarma kolay değildir. En zor şeylerden biri sadece ne olacağını bilmiyoruz ki.

Tartışmalı yeni bir çalışma yaygın olarak reçete antidepressantsProzac, Paxil ve Effexor onları almak çoğu hasta için plasebodan daha iyi çalışır önerir ve birçok depresyon uzmanlar şimdi faul ağlamaya.

Ne yazık ki, depresyon böyle değil. Her insanın kurtarma farklıdır. Bazı birkaç hafta veya ay içinde iyileşir. Ama diğerleri için, depresyon uzun vadeli bir hastalıktır. Depresyon bir bölüm olan kişilerin% 30 yaklaşık% 20, semptomlar tamamen gitme.

Ayrıca nasıl hissettiğini bulmaktan sorun olabilir. Eğer tedaviye gelmeden önce uzun bir süre basılı olsaydı, normal bir duygu gibi ne hatırlamıyorum olmayabilir.

Sen yalnız değilsin bilmemiz gerekir. Ulusal Akıl Sağlığı Enstitüsü’ne göre, dünyada yaklaşık 19 milyon birçok kişi şu anda depresyon yaşıyor. Ve tedavi çalışır. Ulusal Ruh Sağlığı Derneği tedavi olsun insanların% 80’den fazla yardımcı olur söylüyorlar diyor. onunla sopa varsa, oran daha iyi hissedeceksiniz çok iyi.

Bazı insanlar hayatlarında sadece bir kez depresif olmak, diğerleri depresyon birden çok kez karşı karşıya. Psikiyatri Birliği, bir saniye için devam edecektir majör depresyon atağı olan insanların en az% 50 göre. İki bölüm olan kişilerin yaklaşık% 80, bir üçüncü olacaktır.

Bu korkutucu istatistik gibi görünebilir. Yine depresyon üzerinden gidebilirsiniz gibi, şu anda hissediyorum olmayabilir.

Ama depresyon hayatının geri kalanını gölgede zorunda değildir. Sadece farkında olmak zorunda. Şimdi depresyondan kurtarma olduğunuzu, size değerli bilgiler var. Sen depresyon belirtilerini biliyorum. Eğer daha savunmasız olabilir zaman hayatında kez biliyoruz. Bir dahaki sefere, olsun er yardım ve daha hızlı alabilirsiniz.

Eğer ağır bir depresyon geçti, sadece yine Tamam hissetmek için rahatlamış olabilir. Sen mutlu olmayabilir, ama sen yataktan kalkmak ve işe gitmek olduğunu minnettarız.

Ama bu yeterli değil. Sadece daha az mutsuz hissetmek için yeterli değildir. Sen iyi hissetmem için bir kez yaptığımız gibi iyi hissetmek hak ediyor. Mevcut tedavi o izin değilse, o zaman belli her şey tam olarak mümkün olduğunca semptomları iyileştirmek için yapılıyor yapmak gerekir. tedavisi, ilaç ve yaşam tarzı değişiklikleri – – yardımcı olabilir depresyon tedavisinde birçok farklı yolu vardır.

Yani sadece Tamam duygu yetinmeyin. Sen ve sağlık kuruluşu birlikte çalışmak gerekir. biraz çaba ve iyi bir tedavi ile iyi tekrar gerçekten hissedebilirsiniz.

KAYNAKLAR

Psikolojik Derneği, Mental Bozuklukların Tanısal ve Dördüncü baskı, Metin Revizyon, washingto İstatistiksel El Kitabı; Psikiyatri Derneği, 2000.

Psikiyatri Derneği, Majör Depresyon, 2000 Hastalarının Tedavisinde Uygulama Kılavuzu.

Compton M. ACP Tıp, Psikiyatri II, 2003.

Fochtmann, L. Odak, Kış 2005.

Ulusal Ruh Sağlığı Derneği: “Depresyon: Bilmeniz Gerekenler.”

Ulusal Akıl Sağlığı Enstitüsü: “Sayılar Sayısı: Amerika’da Zihinsel Bozukluklar.”

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s