Böcek sokmasına alerjik reaksiyonlar

Arı, arı, sarı ceket, eşekarısı, ya da ateş karınca sokmaları en sık alerjik reaksiyonları tetikler. Ancak, çoğu insan böcek sokmalarına karşı alerjisi olmayan ve alerjik reaksiyon için normal bir acı reaksiyonu yanlış olabilir. fark bilerek, gereksiz endişe ve doktor ziyaretlerini önleyebilir.

şiddetli alerjik reaksiyon (anafilaktik reaksiyon veya anafilaksi olarak adlandırılır) belirtileri aşağıdakilerden birini veya daha fazlasını içerebilir

Şiddetli alerjik reaksiyonlar ortak olmasa da, onlar 10 dakika veya daha az şok, kalp durması ve bilinç kaybına yol açabilir. Bu tip reaksiyon bir acı sonra birkaç dakika içinde oluşabilir ve ölümcül olabilir. en kısa sürede acil tedavi olsun.

bir böcek sokmasına karşı hafif alerjik reaksiyon sokması yerinde aşağıdaki belirtilerden birini veya birkaçını neden olabilir

bir böcek sokmasına karşı alerjik bir reaksiyon yaşamış insanlar tekrar soktu eğer benzer ya da daha kötü bir reaksiyon% 60 şansı var.

Dünyada yaklaşık 2 milyonu birçok kişi batma böcekler zehiri alerjisi olan. Bu kişilerin çoğu hayatı tehdit eden alerjik reaksiyonlar için risk altındadır. Yaklaşık ABD’de 50 ölüm her yıl böcek sokmasına alerjik reaksiyonlar atfedilir.

Şimdi genç görünmek için cilt bakımı rutin en üst düzeye çıkarmak.

Normal bir reaksiyon sokması site çevresinde ağrı, şişlik ve kızarıklık neden olur; Büyük bir lokal reaksiyon sokması sitesi ötesine uzanan şişlik neden olur. Örneğin, ayak bileğinde sokuldu bir kişi, tüm bacak şişmesi olabilir. genellikle endişe verici görünüyor olsa da, normal bir reaksiyonu genellikle daha fazla ciddidir; Bir böcek sokması için en önemli reaksiyon, (aşağıda tarif edilen) bir alerjik biridir. Bu durum acil tıbbi müdahale gerektirir.

Her Phot iyi bakın; Kuru, Kırmızı Kayak Bakım nasıl; Kırışıklık azaltmak için şaşırtıcı Yolları; Çanta Your Eyes altında yasaklamak