Bir fetüs üzerinde alkol etkileri – Konu genel bakış

ona gelişmekte olan bebeği (fetüs) zarar verebilir hamile iken alkol içen bir kadın. Alkol bebeğin kanına annenin kanından geçebilir. Bu zarar ve bebeğin hücrelerinin büyümesini etkileyebilir. Beyin ve omurilik hücreleri hasar büyük olasılıkla.

Alkolün etkileri içerebilir

Gebelik sırasında ağır alkol kullanımı da düşük, ölü doğum neden olabilir, ya da bir bebeğin erken doğuyor.

Risk ağır alkol kullanımı ile yüksek olsa da, alkol herhangi miktarı gelişmekte olan bebeği etkileyebilir. Gebelik sırasında ağır içme (en azından bir vesileyle 5 veya daha fazla içki) ciddi bir gelişmekte olan bebeği etkileyebilir.

Belirgin yüz hatları. Bir çocuk örneğin küçük bir baş, düz yüzü ve dar göz açıklıkları, olabilir. Bu yaş 2 ya da 3 yıl daha belirgin olur; Büyüme problemleri. Aynı yaştaki diğer çocuklara göre daha küçük olabilir doğmadan önce alkole maruz kalan çocuklar; Öğrenme ve davranış sorunları; Doğum kusurları; Sorunları yapıştırılması veya yenidoğan olarak besleme.

Eğer hamile iken hiç içmiyor tarafından FASD önleyebilir. Bu birçok doktor önermek budur.

Alkol gelişmekte olan bebek üzerinde sahip olduğu etkileri bağlıdır

Hamile iken alkol vardı varsa doktorunuzla açıkça konuşmaya çalışın. Daha önce bunu doktorunuza söylemelisiniz, iyi şans çocuğunuz içindir.

Ne kadar, ne sıklıkta ve gebeliğin hangi aşamada anne alkol içer. En kötü etkiler genellikle ağır alkol kullanımı ile ilgilidir; İster anne, diğer ilaçlar kullanılır füme ya hamile iken herhangi bir nedenle kötü sağlık vardı. Bu gibi durumlarda, çocuk sorunları daha olasıdır; Ailelerin aşağı geçti Özellikleri. Bazı bebekler diğerlerinden daha alkol ile zarar olasılığı daha yüksektir. Bu yüzden net değil, ama genetik bir bağlantı olabilir.