Anestezi, lokal (rektal yol) tanımlama ve marka isimleri

Rektal anestezikler, rektal bölgedeki hemoroid (kazık) ve diğer problemlerin ağrı ve kaşıntılarını gidermek için kullanılır. Bununla birlikte, özellikle barsak hareketinden sonra kanayan hemoroidiniz varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışın. Kanama, başka tedavilere ihtiyaç duyan bir durumunuz olduğu anlamına gelebilir.

Bu ilaçlar reçetesiz olarak bulunur; ancak, doktorunuz tıbbi probleminiz için doğru kullanım ve doza ilişkin özel talimatlara sahip olabilir.

Kanadalı Marka Adı

Bu ürün aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur

Bu grupta veya diğer ilaçlarda ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar boyaları, koruyucuları veya hayvanlar gibi başka alerji türleriniz varsa ayrıca sağlık profesyonelinize de söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Çocuklar özellikle lokal anesteziklerin etkilerine karşı hassastırlar. Bu, tedavi sırasında yan etkilerin ortaya çıkma ihtimalini artırabilir.

Yaşlılar özellikle lokal anesteziklerin etkilerine karşı hassastırlar. Bu, tedavi sırasında yan etkilerin ortaya çıkma ihtimalini artırabilir.

Süspansiyon, Köpük, Krem

Rektal anesteziklerin insanlarda doğum kusurlarına veya başka problemlere neden olduğu bildirilmemiştir.

Hemşirelik bebeklerinde rektal anesteziklerin sorun oluşturduğu bildirilmemiştir.

Alerjiler

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilaçlardan herhangi birine sahip olduğunuzda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı sağlık profesyoneliniz tarafından bilhassa bilmek önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Pediyatrik

Bu sınıftaki ilaçları aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Geriyatrik

Gebelik

Emzirme

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

İlaç etkileşimleri

Diğer tıbbi problemlerin varlığı, bu sınıftaki ilaçların kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Diğer Etkileşimler

Bu ilacın güvenli ve etkili kullanımı için

Diğer Tıbbi Sorunlar

Bu ilaç sadece doktorunuz tarafından tedavi edilen koşullar veya ambalaj etiketinde belirtilen sorunlar için kullanılmalıdır. Önce doktorunuza danışmadan bunu başka sorunlar için kullanmayın. Belirli türde enfeksiyonlar mevcut ise bu ilaç kullanılmamalıdır.

Rektumun çevresine rektal anestetik uygulama için

Rektum içine rektal krem ​​veya merhem takmak için

Rektal aerosol köpüğün (örn. Proctofoam / nonsteroid) rektum içine sokulması için

Bu sınıftaki doz ilaçları farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilaçların ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Dozlama

Teneke kutuyu oda sıcaklığında, ısıdan ve ışığı uzak tutarak saklayın. Donma. Bu ilacı aşırı ısıya veya soğuka maruz kalabileceği bir arabanın içinde tutmayın. Teneke kutu boş olsa bile teneke kutuya delik açmayın ya da ateşe atmayın.

Kayıp doz

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Doktorunuza danışın

Belirli bir laboratuar testi yapılırken vücudunuzda benzokain veya tetrakainin mevcutsa yanlış test sonuçları ortaya çıkabilir. Bu test, pankreasın ne kadar iyi çalıştığını göstermek için bentiromid (örn. Chymex) adlı bir ilaç kullanır. Bu test yapılmadan önce yaklaşık 72 saat (3 gün) benzokain veya tetrakain içeren herhangi bir ürün kullanmamalısınız.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki etkilerin ortaya çıkması durumunda bu ilacı almayı bırakın ve derhal acil yardım alın

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Depolama