Anal Kanser Önleme

Kanser önleme şansını düşürmek için alınan eylemdir; kanser. kanser, kanser yeni vaka sayısının önlenmesi ile; Bir grup ya da nüfus indirilir. Umarım, bu düşürür; ölümlerin sayısı kanseri nedeniyle.

başlangıç ​​yeni kanserlerin önlenmesi için, bilim adamları risk bakmak; faktör ve koruyucu faktör. senin artar her şey; kansere yakalanma şansı bir kanser risk faktörü denir; kanser olduğunu yakalanma olasılığını azaltır şey; Bir kanser koruyucu bir faktör olarak adlandırılan.

kanser için bazı risk faktörleri önlenebilir, ama çok olamaz .; Örneğin, sigara ve miras belirli genler hem; Risk bazı kanser türleri için faktörler, ancak olabilir sigara; kaçınılmalıdır. Düzenli egzersiz ve koruyucu olabilir sağlıklı bir diyet; bazı kanser türleri için faktörler. risk faktörleri ve kaçınmak; koruyucu faktörleri artırarak riskini azaltmak ama yok edebilir; kanser almazsınız anlamına.

Kanseri önlemek için farklı yollar da dahil olmak üzere, çalışılan ediliyor

anüs hangi dışkı (katı atık) yoluyla vücuda bırakır rektum altında, kalın bağırsağın sonudur. Anüs kısmen gövdenin dış deri tabakaları ve kısmen bağırsakta oluşturulmaktadır. , Sfinkter kasları açık olarak adlandırılan iki halka benzeri kas ve anal açılış kapatın ve dışkı vücut dışına geçmesine izin verin. Anal kanal, rektum ve anal açılması arasında anüs kısmı, yaklaşık 1-1½ santim uzunluğundadır. kolon ve diğer organları gösteren alt sindirim sisteminin Anatomisi büyütün.

anüs dışında çevresinde deri perianal bölge denir. Bu alanda Tümörler deri tümörleri değil, anal kanser vardır.

anal kanser hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki özetini görmek

Amerika Birleşik Devletleri’nde, anal kanser en sık, skuamöz hücre karsinomudur. Çalışmalar insan papilloma virüsü (HPV) enfeksiyonu anal kanser bu tür temel nedeni olduğunu göstermektedir.

anal adenokarsinom olarak adlandırılan anal kanser başka bir türü, çok nadir ve bu özet ele alınmamıştır.

2001 yılından 2010 yılına, yeni anal kanser vakaları ve anal kanser ölümler her yıl arttı. Yeni olgularda artış kadınlarda biraz daha yüksek olduğunu ve anal kanser ölümlerin artışı erkeklerde biraz daha yüksek oldu.

Kaçınmak kanser risk faktörleri belli kanserlerin önlenmesine yardımcı olabilir. Risk faktörleri kilolu olmak ve yeteri kadar egzersiz değil, sigara sayılabilir. Böyle, sigarayı bırakmak, sağlıklı bir diyet yemek ve aynı zamanda bazı kanserlerin önlenmesine yardımcı olabilir egzersiz olarak koruyucu faktörleri artırılması. Eğer kanser riskini düşürmek nasıl hakkında doktorunuza veya profesyonel diğer sağlık konuşun.

insan papilloma virüsü (HPV) ile enfekte olan anal kanser için en önemli risk faktörüdür. HPV ile enfekte olan anüs, anal kanser en sık görülen türü skuamöz hücreli karsinom yol açabilir. Hakkında anal kanser her on vakadan dokuzunda anal HPV enfeksiyonu olan hastalarda bulunur.

Sağlıklı bir bağışıklık sistemi ile hastalar genellikle HPV enfeksiyonu mücadele edebiliyoruz. HPV ile enfekte bağışıklık sistemi zayıflamış hastalar anal kanser riski daha yüksektir.

Serviks kanseri, vajina kanseri, vulva kanseri ve HPV enfeksiyonu ile ilgilidir. Servikal, vajinal veya vulvar kanseri olan kadınlar anal kanser riski daha yüksektir.

insan bağışıklık eksikliği virüsü (HIV) ile enfekte olan anal kanser için önemli bir risk faktörüdür. HIV, elde edilmiş bağışıklık eksikliği sendromu (AİDS) nedeni. HIV vücudun bağışıklık sistemini ve enfeksiyonla mücadele kabiliyetini zayıflatmaktadır. anüs HPV enfeksiyonu HIV pozitif olan hastalar arasında yaygındır.

anal kanser riski HIV pozitif ve HIV negatif olan ve erkeklerle seks yapan erkekler ile karşılaştırıldığında, erkeklerle seks yapan erkeklerde daha yüksektir. HIV pozitif olan kadınlar da HIV negatif olan kadınlara kıyasla anal kanser riski artmıştır.

Çalışmalar intravenöz ilaç kullanımı ya da sigara daha HIV pozitif olan hastalarda anal kanser riskini artırabilir göstermektedir.

İmmunosupresyon vücudun bağışıklık sistemini ve enfeksiyon ve diğer hastalıklarla mücadele kabiliyetini zayıflatan bir durumdur. HPV enfeksiyonu mücadele için vücudun yeteneğini düşürür, çünkü kronik (uzun süreli) immünsüpresyon anal kanser riskini artırabilir.

organ nakli ve organ reddini önlemek için bağışıklık ilaç alan hastalarda anal kanser riski artmıştır.

Böyle Crohn hastalığı veya sedef gibi otoimmün bozukluk anal kanser riskini artırabilir. riski otoimmün duruma bağlı olup olmadığı açık değildir, durum için tedavi, ya da her ikisinin bir kombinasyonu olabilir.

onlar HPV ile enfekte olma şansını artırmak için aşağıdaki cinsel uygulamalar anal kanser riskini artırabilir

anal siğiller veya diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar bir geçmişi var Erkekler ve kadınlar da anal kanser riski artmıştır.

Çalışmalar sigara içiminin anal kanser riskini artırdığını ortaya koymaktadır. Çalışmalar ayrıca halen sigara hiç sigara içmemiş bıraktı sigara içenler ya da insanlar daha anal kanser riski daha yüksektir olduğunu göstermektedir.

insan papilloma virüsü (HPV) aşısı anal kanser, serviks kanseri, vulva kanseri ve HPV neden olduğu vajinal kanserini önlemek için kullanılır. Aynı zamanda, gelecekte kanser olabilir neden olduğu bilinen HPV lezyonları önlemek için kullanılır.

Çalışmalar HPV’ye karşı aşı olma anal kanser riskini düşürdüğünü göstermektedir. Aşı bir kişinin HPV maruz önce verilen, en iyi çalışabilir.

prezervatif kullanımı anal HPV enfeksiyonuna karşı korur eğer bilinmemektedir. yeterli çalışmalar bu kanıtlamak için yapılmıştır olmasıdır.

Kanser önleme klinik araştırmalar yollarını için incelemek için kullanılır; bazı kanser türlerine yakalanma riskini azaltır. Biraz, birkaç; kanser önleme çalışmaları sağlıklı insanlarda kim ile yapılır; kanser olmadı ama kim kanser riski artmıştır .; Diğer korunma denemeler oldu kişilerle yapılır; Kanser ve aynı tipte başka kanseri önlemek için çalışıyoruz; ya da kanser yeni bir tür gelişme şanslarını düşürmek için .; Diğer çalışmalar bilinmemektedir sağlıklı gönüllülere ile yapılır; kanser için herhangi bir risk faktörü var.

bazı kanser önleme klinik çalışmaların amacı olduğu; eylemler insanlar kanserini önleyebilir almak olmadığını öğrenmek. Bunlar; , Meyve ve sebze yemek, egzersiz, bırakma içerebilir; sigara, ya da bazı ilaçlar, vitaminler, mineraller, ya da; besin takviyeleri.

Klinik çalışmalar ülkenin birçok yerinde yer alıyor .; anal kanser önlenmesi için klinik çalışmalar hakkında bilgiler Klinik bulunabilir; Denemeleri bölümü; Ağ; bir site.

Bu kanser bilgiler özet anal kanser önleme ile ilgili güncel bilgiler yer alır. Bilgilendirme ve hastalar, aileleri ve bakıcıları yardım etmek anlamına gelir.

Tarama ve Önleme Yayın Kurulu.

Bir klinik çalışma gibi bir tedavi diğerine göre daha iyi olup olmadığı gibi bilimsel bir soruyu cevaplamak için bir çalışmadır. Denemeler geçmiş çalışmalar ve ne laboratuvarda öğrenmiş oldu dayanmaktadır. Her deneme kanser hastalarına yardım etmek için yeni ve daha iyi yollarını bulmak için bazı bilimsel sorulara cevaplar. Tedavi Klinik çalışmalar sırasında, bilgi, yeni bir tedavi ve ne kadar iyi çalıştığını etkileri hakkında toplanır. Bir klinik araştırma yeni bir tedavi bir şu anda kullanılmakta olan daha iyi olduğunu gösteriyorsa, yeni tedavi “standardı.” hale gelebilir Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Tarama ve Önleme Yayın Kurulu. Anal Kanser Önleme. Bethesda, MD: / tipleri / anal / hasta / anal-Önleme-. . [Sayfalar: 26389512]