anal fissür – Konu genel bakış

Bir anal fissür barsak hareketleri sırasında ağrıya neden alt rektum (anal kanal) astar bir yırtılma olduğunu. Anal fissür daha ciddi sorunlara yol açmaz.

Anal fissür ortak bir sorun vardır. Onlar her yaştan, özellikle genç ve sağlıklı insanlar insanları etkileyebilir.

Anal fissür anal kanal yaralanma veya travma sonucu meydana gelir. Yaralanma zaman olabilir

Çatlaklar da bir rektal sınav, anal ilişki, ya da yabancı bir nesne neden olabilir. Bazı durumlarda, bir yarık, Crohn hastalığı neden olabilir.

Büyük bir dışkı geçiş; Sen kabız ve sert dışkı geçmek deneyin; İshal tekrar ettiler; Sen doğurur. (Doğum anal kanalın travmaya neden olabilir.)

Birçok uzman anüs kontrol eden iki kas halkaları (sfinkterleri) ilave gerilim çatlakları bir nedeni olabilir inanıyoruz. Dış anal sfinkter bilinçli kontrol altında. Ama iç sfinkter değildir. Bu, kas tüm zaman, basınç veya gerilme altındadır. basınç artar çok fazla olursa, o spazm neden olabilir ve bir çatlak yol anüs kan akışını azaltır. Bu basınç, aynı zamanda şifa bir çatlak tutabilirsiniz.

Sen olabilir

Bazen bir anal fissür iyileşmeyecek bir yara ağrısız olabilir. Bu zaman zaman kanama ancak başka belirtilere neden olabilir.

barsak hareketleri sırasında bir batma, keskin, yakıcı veya ağrı. Bir çatlak gelen ağrı oldukça şiddetli olabilir. Bu kısa olabilir ya da bir bağırsak hareketinden sonra birkaç saat sürebilir; Kaşıntı; Kanama. Sen tuvalet kağıdı veya klozet birkaç damla üzerinde parlak kırmızı kan küçük bir nokta görebilirsiniz. Bir çatlak kan dışkı ayrıdır. (Çok koyu, katran gibi dışkı veya dışkı ile karışık koyu kırmızı kan daha ciddi bir sorunun işareti olabilir.) Herhangi bir bağırsak hareketi ile kanama varsa doktorunuza söyleyin.