anafilaksi: yaşamı tehdit eden alerji tedavisinde

Alerjiler Eğilimler

Anafilaksi acil tıbbi tedaviye ihtiyaç ciddi bir alerjik reaksiyondur. Bu gıdalar, böcek zehiri, lateks, ya da ilaç gibi alerjisi olduğunu şey, ile temastan sonra saniyeler hatta saat içinde gerçekleşebilir. Nadir durumlarda, egzersiz ve fiziksel aktivite de anafilaksi tetikleyebilir.

Okul ve günlük bakım alerji için Rölyef birçok ebeveyn ve çocuklar için acil bir sorundur; istatistik: ABD’de çocukların itibariyle% 40’a varan oranlarda mevsimsel alerji muzdarip, ve 3 yaşın altındaki her 17 çocuktan biri bir gıda alerjisi vardır; Nasıl öğretmenler, antrenörler, okul hemşiresi ile çalışabilir – ve aileniz – kontrol altında okulda alerji tutmak için? Çocuğunuzun önemli sınıf gün eksik önlemek ve okulda iken rahat ve üretken olmak nasıl yardımcı olabilir?; Eğer senin…

kişinin bir adrenalin enjektörü varsa, belirtiler alerji ilgili olduğunu emin olsa bile, bunu kullanmak için beklemeyin. Bu ona zarar vermez ve onun hayatını kurtarabilir .. ilaç birkaç dakika belirtiler durur, ama bir çözüm değildir. O adrenalin aldıktan sonra Tamam gibi görünüyor olsa bile, doktorunuzu aramalısınız.

Epinefrin, güçlü, hızlı hareket eden bir ilaçtır. Bu kolay kullanımlı otomatik enjektör ile verilen ve sadece reçete ile kullanılabilir oluyor.

KAYNAKLAR

Alerji Astım ve İmmünoloji Akademisi: “Veliler için kaynaklar.”

Alerji, Astım ve İmmünoloji Koleji: “. Anafilaksi”

İç Güvenlik Halk Sağlığı Anabilim Dalı: “Şiddetli Alerjik Reaksiyon tedavisi.”

KidsHealth: “. Gıda alerjileri”

Hoarsenes; Throa sıkılık; Hırıltı veya sorun nefes veya yutmayı; Hive; Şişmiş gözler ya da dudak; Cıvık nos; baş dönmesi; Karın ağrısı veya diarrhe; Confusio; kaygı