Amil nitrit (teneffüs yolu) önlemleri

Bu ilacı kullanıyorsanız sildenafil (ör. Viagra) almayınız. Sildenafil amil nitrit ile alındığında, kan basıncını düşürebilir ve baş dönmesi, baş dönmesi veya bayılmaya neden olabilir. Bazı durumlarda, ilgili nitratlarla alınan sildenafil ölümüne neden olmuştur.

Amil nitrit son derece yanıcıdır. Kaptaný ezdiðinizde, sýcaktan veya alevden uzak tutun. Amil nitrit çok kolayca ateş yakabilir ve ciddi yanıklara neden olabilir.

Baş dönmesi veya başın çarpması özellikle yalana veya oturma pozisyonundan kalktığınızda ortaya çıkabilir. Yavaşça kalkmak yardımcı olabilir, ancak sorun devam ederse veya daha da kötüleşirse, doktorunuza danışın.

Bu ilacı aldıktan sonra alkol almak, baş dönmesi veya baş dönmesini daha da kötüleştirebilir ve kan basıncında ciddi düşüşe neden olabilir. Alkollü içki içmeden önce doktorunuza danışın.

Bir miktar amil nitrit kullandıktan sonra, kısa bir süre devam eden hafif bir baş ağrısı çekebilirsiniz. Bu ortak bir yan etkidir ve alarm için bir sebep değildir. Bununla birlikte, bu etki devam ederse veya baş ağrıları şiddetli ise doktorunuza danışın.