Alp ragwort: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Ragwort, Senecıo Herb, Senecıo nemorensis, SÃneçon des Bois, SÃneçon des Forêts, SÃneçon des Sarrasins, SÃneçon Hercynien.

Alpine ragwort bir bitkidir. Yerden büyümek parça ilaç yapmak için kullanılır; ciddi güvenlik endişelerine rağmen, insanlar diyabet, yüksek tansiyon, ve spazmları tedavisinde Alp ragwort alır. Ayrıca, özellikle diş çekimi sonrası kanama kontrol etmek için kullanılır; Bazı kadınlar sözleşme rahim neden kullanabilirsiniz; Alp ragwort ile altın ragwort (Senecio aureus) karıştırmayın. Her ikisi de bazen “Kızılderili ot” olarak adlandırılır.

Alp ragwort işe yarayabilecek nasıl bilmek yeterli bilgi yok.

Yetersiz Kanıt fo; Diyabet; Yüksek tansiyon; Kontrolsüz kanama; spazmlar; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için Alp ragwort etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

o damarlarındaki kan akışını engelleyebilir ve karaciğer hasarına neden olabilir hepatotoksik pyrrolizidin alkaloidleri (PA) olarak adlandırılan kimyasallar içerdiğinden ilaç olarak alpin ragwort kullanımıyla ilgili endişe bir sürü var. Hepatotoksik PA kanser ve doğum kusurlarına neden olabilir. sertifikalı ve etiketli olmayan Alp ragwort hazırlıkları “hepatotoksik PA-free” UNSAFE kabul edilir; Bu kırık cilde Alp ragwort uygulamak için de UNSAFE var. Alp ragwort tehlikeli kimyasallar kırık deri yoluyla hızlı bir şekilde absorbe edilebilir ve tehlikeli vücut genelinde toksisite yol açabilir. sertifikalı ve etiketli olmayan cilt ürünleri sakınmak “hepatotoksik PA-özgür.” Bu kırılmamış cilde dağ ragwort uygulamak için güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yok. Bu kullanımını önlemek için en iyisidir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Gebelikte hepatotoksik PA’ların içerebilir Alp ragwort hazırlıklarını kullanmak GÜVENLİ OLMAYAN var. Bu ürünler doğum kusurları ve karaciğer hasarına neden olabilir; Bu meme -Besleme ise hepatotoksik PA’ların içerebilir Alp ragwort hazırlıklarını kullanmak da UNSAFE var. Bu kimyasallar anne-sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilecek; PA-ücretsiz hepatotoksik sertifikalı ürünler hamilelik veya emzirme döneminde kullanımı güvenli olup olmadığı bilinmemektedir değil. Güvenli tarafta kalmak ve hamile veya emzirme varsa Alp ragwort hazırlık kullanmaktan kaçının; Alerji yakupotu ve ilgili tesisler: Alp ragwort Asteraceae / Compositae bitki familyasına alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu ailenin üyeleri ragweed, kasımpatı, marigolds, papatyalar, ve diğerleri sayılabilir. Eğer alerjiniz varsa, Alp ragwort almadan önce sağlık kuruluşu ile kontrol ediniz; Karaciğer hastalığı: Alp ragwort hepatotoksik KA’lar karaciğer hastalığı daha da kötüleştirebilir olabilir endişe var. Güvenli tarafta kalmak ve karaciğer hastalığınız varsa herhangi Alp ragwort hazırlık kullanmaktan kaçının.

Alp ragwort karaciğer tarafından bozuldu. Karaciğer Alp ragwort bozulduğunda oluşturan bazı kimyasallar zararlı olabilir. Alp ragwort bulunan kimyasalların toksik etkileri arttırabilir Alp ragwort yıkmak için karaciğer neden ilaçlar; Bu ilaçların bazıları karbamazepin (Tegretol), fenobarbital, fenitoin (Dilantin), rifampin, rifabutini (Mycobutin), ve diğerleri sayılabilir.

Alp ragwort uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda dağ ragwort için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Chojkier M. Karaciğer sinüs tıkanıklığı sendromu: Pyrrolizidin alkaloitlerinin toksisite. J Hepatol, 200; 39: 437-46.

Gıda ve İlaç İdaresi. FDA Market itibaren Karakafes Ürünleri çıkarmak için Diyet Ek Üreticiler önerilerde bulunur. 6 Temmuz adresinden ulaşılabilir 2001.: http://www.cfsan.fda.gov/~dms/dspltr06.html.

pyrrolizidin alkaloid içeren Avrupa’da Roeder E. Tıbbi bitkiler. Pharmazie 199; 50: 83-98.

Wang YP Yan J, Fu PP, Chou MW. pirolizidin alkaloid, N-oksitler, insan karaciğerinin mikrosomal azaltılması gelen kanserojen ebeveynin alkaloit oluşturulur. Toxicol Lett 200; 155: 411-20.

DSÖ çalışma grubu. Pyrrolizidin alkaloidler. Çevre Sağlığı Kriterleri, 80. DSÖ: Cenevre, 1988.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon