alkol kötüye kullanımı ve bağımlılığı-ne riskini artırır

Birçok kişi herhangi bir sorun olmadan hayatları boyunca alkol. Alkol Diğer insanlar ile ilgili sorunlar var. diğerleri yok iken Neden bazı insanlar, alkol kötüye ve ona bağımlı hale mi?

Risk faktörleri şunlardır: 2

Eğer alkol sorunları için risk faktörleri var diye bir içki sorunu olacak anlamına gelmez. birçok risk faktörüne sahip bir kişi her zaman alkolizm geliştirmek olmaz. Ve hiçbir risk faktörü olan bir kişi alkol bağımlı hale gelebilir.

Genler. Alkol sorunu olan kişiler genellikle alkol kötüye kullanımı ve bağımlılığı aile öyküsü; erkek olmak. Bir adam bir kadın daha alkol ile ilgili sorunlar geliştirmek için 3 kat daha fazla olduğu; Erken kullanım. İlk bir yetişkin olarak daha sonra alkol sorunları için alkol, yüksek riskini içme başladığında idi genç; Akıl sağlığı. Böyle depresyon, post-travmatik stres bozukluğu (TSSB), bipolar bozukluk, şizofreni, anksiyete bozuklukları gibi ruh sağlığı sorunları, varsa, alkol kullanma olasılığı daha yüksektir; diğer maddelerin kullanımı. Sen tütün, yasadışı uyuşturucular ya da reçeteli ilaçlar gibi diğer şeyler, istismar durumunda alkol kötüye olasılığı daha yüksektir; Çevre. Eğer alkol almak kolay bir bölgede yaşıyorsanız, insanlar çok içki ya da ağır içme hayatın bir parçası olarak kabul edilir, içmek daha fazladır; Arkadaşlar. Arkadaşların doğrudan ya da çevrelerindeki olduğunuzda içerek sizi çağırıyor tarafından içmek için sizi etkileyebilir; başkaları ile ilgili sorunlar. Eğer ailenizde ya da arkadaşlarınızla ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız zaman içmeye daha yatkın olabilir; hayatında amaç ya da doyum alarak değil. size amaç duygusu vermek hiçbir faaliyetleri varsa, içmeye daha yatkın olabilir.