Alka-Seltzer artı-d sinüs-soğuk ağız: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

GENEL ADI (S): Dekstrometorfan / PSÖDOEFEDRİN / asetaminofen / CHLORPHENIR

Bu ürünün bir madde asetaminofen olduğunu. Çok fazla asetaminofen alarak ciddi (muhtemelen ölümcül) karaciğer hastalığına neden olabilir. Yetişkinler günde asetaminofen 4000’den fazla miligram (4 gram) almamalıdır. karaciğer sorunları ve çocukları ile insanlar daha az asetaminofen almalıdır. çok asetaminofen almak için güvenli olduğunu nasıl doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

önce doktorunuza veya eczacınıza sormadan başka bir ilaç içeren asetaminofen ile kullanmayın. Asetaminofen (örneğin ağrı / ateş uyuşturucu veya öksürük -ve soğuk ürünler gibi) birçok reçetesiz ve reçeteli ilaçlar bulunmaktadır. onlar asetaminofen içerip içermediğini tüm İlaçların üzerindeki etiketleri kontrol edin ve emin değilseniz eczacınıza danışınız.

Eğer çok fazla asetaminofen (aşırı doz) almak eğer iyi hissetseniz bile, hemen tıbbi yardım alın. Doz aşımı belirtileri arasında bulantı, kusma, iştah kaybı, terleme kaybı, mide / karın ağrısı, aşırı yorgunluk, sararma gözleri / deri ve koyu idrar içerebilir.

karaciğeri zarar verebilir özellikle asetaminofen ile birlikte günlük alkol kullanımı,. alkol kullanmayın.

Bu kombinasyon, ilâç geçici soğuk algınlığı, grip, alerjiler ya da başka solunum hastalıkları (örneğin sinüzit, bronşit) neden olduğu semptomları tedavi etmek için kullanılır. Dekstrometorfan öksürük dürtü azaltılması, beynin belirli bir bölümünü etkileyen bir öksürük kesici olduğunu. Dekonjestanlar tıkalı burun ve kulak tıkanıklığı belirtileri hafifletmeye yardımcı. Asetaminofen (APAP) olmayan bir aspirin ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Antihistaminikler gözlerde sulanma, kaşıntı gözler / burun / boğaz, burun akıntısı, hapşırma ve rahatlatmak yardımcı olur.

Doktorunuz tarafından yönetilen sürece bu ilaçlar genellikle, mukus bir sürü sigara, astım, ya da (örneğin anfizem gibi) diğer uzun süreli solunum problemleri devam eden öksürük, veya öksürük için kullanılmaz.

Soğuk Öksürük-ve-ürünlerin güvenli ya da 6 yaşından küçük çocuklarda etkili olduğu gösterilmiştir olmamıştır. Bu nedenle, özellikle doktor yönettiği sürece 6 yaşından küçük çocuklarda soğuk algınlığı semptomları tedavi etmek için bu ürünü kullanmayın. (Örneğin uzun etkili tablet / kapsül gibi) bazı ürünler 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez. güvenle ürünü kullanmadan hakkında daha fazla ayrıntı için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ürünler, tedavi etmek veya soğuk algınlığı uzunluğunu kısaltmak ve ciddi yan etkilere neden olabilir yoktur. , Ciddi yan etkileri riskini azaltmak dikkatle tüm dozaj yönergeleri izleyin. Bir çocuk uykulu yapmak için bu ürünü kullanmayın. Aynı veya benzer maddeler içerebilir diğer öksürük ve soğuk ilaç vermeyin (aynı zamanda İlaç Etkileşimleri bölümüne bakınız). (Örneğin, yeterli sıvı içmek bir nemlendirici veya tuzlu burun kullanılması gibi düşer / sprey) öksürük ve soğuk algınlığı semptomlarını kontrol etmek için diğer yolları hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

over-the-counter ürün alıyorsanız, okuma ve ambalaj etiketinde tüm yönergeleri izleyin. Doktorunuz sizin için bu ilacı reçete varsa, doktorunuzla yönettiği take. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

yemekle birlikte veya veya doktorunuz tarafından yönetmen olarak ağız yoluyla bu ilacı. mide rahatsızlığı ortaya çıkarsa, yiyecek ya da süt ile bu ilaç almak için yardımcı olabilir. Aksi doktorunuz yönettiği sürece bu ilacı kullanırken bol sıvı tüketin. sıvı akciğerlere mukus gevşetin yardımcı olacaktır.

Bu ilaç sıvı formda kullanıyorsanız, dikkatli özel bir ölçüm cihazı / kaşık kullanarak doz ölçmek. Doğru dozu alamayabilirsiniz çünkü ev kaşık kullanmayın. senin sıvı formda bir süspansiyon ise, her doz önce iyice şişe çalkalanır.

Eğer Uzatılmış salımlı kapsül alarak, bunları bütün yutmak. ezmek ya da genişletilmiş sürüm kapsül veya tablet çiğnemek etmeyin. Aksi takdirde yan etki riskini artırarak, bir kerede ilacın tüm serbest bırakabilirsiniz. Ayrıca, onlar bir skor hattı yoksa uzatılmış salımlı tablet bölünmüş ve doktor ya da eczacı bunu size söyler yok. ezme veya çiğnemeden tamamını veya bölünmüş tablet yutmak.

Bu ilaç çiğnenebilir formunu alıyorsanız, iyice yutma önce çiğneyin.

doz, yaşınız, sağlık durumu ve tedaviye yanıt dayanmaktadır. dozunuzu artış yok, daha sık götürün, ya da yönlendirilmiş daha uzun bir süre için kullanabilirsiniz. Bu ilaç (kötüye) yanlış kullanımı (beyin hasarı, nöbet, ölüm dahil) ciddi zarar neden olabilir.

o kötüleşir eğer durum, en fazla 1 hafta devam ederse doktorunuza söyleyin, ya da en fazla 3 gün süren döküntü, kalıcı baş ağrısı veya ateş ortaya çıkarsa. Bunlar ciddi bir tıbbi sorunun belirtileri olabilir ve bir doktor tarafından kontrol edilmelidir.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

Uyuşukluk, baş dönmesi, bulanık görme, mide, mide bulantısı, sinirlilik, kabızlık veya ağız / burun / boğaz oluşabilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuz bu ilacı reçete varsa, o size fayda yan etki riski daha fazladır karar olduğunu unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

hemen bu ciddi yan etkilerden herhangi meydana gelirse doktorunuza söyleyin: sallayarak, sorun idrar (örneğin karışıklık olarak, halüsinasyonlar) zihinsel / duygudurum değişiklikleri.

hemen bu nadir fakat ciddi yan etkilerden herhangi meydana gelirse doktorunuza söyleyin: hızlı / yavaş / düzensiz kalp atışı, nöbet.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, acil tıbbi yardım isteyin.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

Bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya onun madde herhangi bir alerjiniz varsa eczacınızı; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

, Diyabet, glokom, kalp sorunları, yüksek tansiyon, böbrek problemleri, karaciğer hastalığı, nöbet, mide (astım, amfizem gibi) solunum problemleri: Aşağıdaki sağlık sorunlarından herhangi birine sahipseniz, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız /, aşırı aktif tiroid (hipertiroidizm), (örneğin sorun prostat büyümesi, idrar tutma nedeniyle idrar gibi) idrar problemleri (örneğin tıkanması, kabızlık, ülser gibi) barsak problemleri.

Bu ilaç başınızı döndürebilir veya uykulu yapabilir veya bulanık görme neden olabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık veya net görüş gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. Alkollü içeceklerden kaçının.

Bu ürünün bir kısmı marka şeker, alkol ya da aspartam ihtiva edebilirler. Eğer diyabet, alkol bağımlılığı, karaciğer hastalığı, fenilketonüri (PKU) veya / sınırlandırmak diyet bu maddelerin önlemek için gerektiren herhangi bir diğer koşul varsa dikkatli olunmalıdır. güvenle bu ürünü kullanma konusunda doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Ameliyattan önce, doktorunuza ya da bu ilacı diş hekiminize söyleyin.

Büyük yetişkin bu ilaç, özellikle baş dönmesi, uyuşukluk, zihinsel / duygudurum değişiklikleri, kabızlık, sorun idrar, hızlı kalp atışı ve kan basıncı değişikliklerinin etkilerine daha duyarlı olabilir. Baş dönmesi, uyuşukluk ve karışıklık düşme riskini artırabilir.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bu ilaç anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebekte istenmeyen etkileri olabilir. emzirme önce doktorunuza danışın.

Ayrıca bölümüne Uyarı bakın.

Eğer doktorunuzun yönlendirmesi altında bu ürünü alıyorsanız, doktorunuza veya eczacınıza zaten olası ilaç etkileşimleri farkında olabilir ve onlar için size izleme olabilir. Başlatmak, durdurmak ya da ilk doktorunuza veya eczacınıza danışmadan önce herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Bu ilaç belirli MAO inhibitörleri alarak ciddi bir (muhtemelen ölümcül) ilaç etkileşimi neden olabilir. Bu ilaç ile tedavi sırasında, isocarboxazid metilen mavisi, moklobemid, phenelzine, prokarbazin, rasagiline, selegilin veya tranilsipromin almaktan kaçının. En MAO inhibitörleri, bu ilaç ile muamele iki hafta önce alınmamalıdır. başlatmak veya bu ilaç alarak durdurmak için zaman doktorunuza danışın.

Bu ürünü kullanmadan önce, özellikle içinde, doktorunuza veya tüm reçeteli ve reçetesiz kullanabilir / bitkisel ürünlerin eczacınızı: antihistaminikler cilde uygulanır, ketokonazol (örneğin difenhidramin krem, merhem, sprey gibi).

Bu üründeki maddeler birçok reçeteli ve reçetesiz ürünleri mevcuttur. aynı veya benzer maddeler içerebilir, çünkü (örneğin ağrı / ateş ilaçlar, diyet yardımcıları, ya da soğuk / alerji ürünleri gibi) tüm İlaçların üzerindeki etiketleri kontrol edin. (Örneğin hızlı kalp atışı, kan basıncı artışı, ya da uyuşukluk gibi) yan etkileri artırabilir bu ürün ile birlikte bu ilaçlar kullanma. uyku ya da anksiyete (örneğin alprazolam, diazepam, zolpidem gibi), kas gevşeticiler ve narkotik ağrı kesiciler için diğer alkol, antihistaminikler (örneğin setirizin olarak, difenhidramin) gibi uyuşukluğa neden ürünleri, ilaçlar alıyorsanız (örneğin doktorunuza veya eczacınıza söyleyin ) kodein gibi. güvenle bu ürünleri kullanan hakkında eczacınıza danışın.

Bu ilaç, muhtemelen yanlış test sonuçlarını neden (idrar 5-HIAA dahil) bazı laboratuvar testleri ile etkileşebilir. emin laboratuvar personeli olun ve tüm doktorlar bu ilacı kullanmak biliyorum.

Bu belge, tüm olası etkileşimleri içermez. Bu nedenle, bu ürünü kullanmadan önce, kullandığınız tüm ürünlerin doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Sizinle birlikte tüm ilaçların bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile liste paylaşın.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: mide bulantısı, kusma, iştah kaybı, terleme kaybı, mide / karın ağrısı, aşırı yorgunluk, ajitasyon, konfüzyon, ateş basması, halüsinasyonlar, sararma gözleri / deri, koyu renkli idrar, nöbetler. Çocuklarda heyecan ilk oluşabilir ve takip edilebilir: koordinasyon, uyku hali, bilinç kaybı, nöbetler kaybı.

tüm düzenli tıbbi ve laboratuvar randevuları tutun.

Test sonuçları etkilenmiş olabilir, çünkü alerji testleri önce birkaç gün boyunca bu ürünü almayın.

Eğer düzenli olarak bu ürünü alarak ve bir doz özledim ise, en kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

ışıktan ve nemden 59-86 derece F (15-30 ° C) arasında oda sıcaklığında bir sıkıca kapalı bir kapta saklayın. banyoda saklamayın. Bu ilacın sıvı formları donma yok. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. güvenle ürünü elden çıkarmak konusunda daha fazla bilgi için ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.