Alivio topikal: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

Bu ilaç küçük ağrıları ve (örneğin artrit, sırt ağrısı, burkulmalar gibi) kaslar / eklem ağrıları tedavi etmek için kullanılır. Kapsaisin beyne geçiş ağrı sinyallerini yardımcı vücudunuzun (madde P) belirli bir doğal madde azaltarak çalışır. Mentol cildi serin ve daha sonra sıcak hissediyorum neden olarak çalışır. cilt üzerinde Bu duygular derin kas ve eklemlerde ağrılar / ağrıları duygu alıkoymasın.

DİĞER KULLANIMI: Bu bölümde onaylanmış mesleki ilaç için etiketleme yer almayan ancak bu sağlık profesyonel tarafından reçete edilebilir bu ilacın kullanımını içerir. o kadar sağlık uzmanı tarafından reçete edilmiştir, yalnızca bu bölümde listelenen bir durum için bu ilacı kullanın.

Bu ilaç ayrıca, sinir ağrısı tedavisi için de kullanılabilir.

cilt yalnızca bu ilacı kullanın. Etkilenen alanı temiz ve kuru. yama desteğini çıkarın ve etkilenen bölgeye yama uygulayın. yaralı veya tahriş (örneğin kesilir deri gibi, kazınmış, güneş yanığı, enfekte veya kızarıklık vardır) deriye bu ilacı uygulamayın. en fazla 8 saat süre ile etkilenen alanda yama bırakın. doktorunuz tarafından belirtilen şekilde bu ilacı kullanın veya ürün ambalajı üzerindeki tüm talimatları izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza konuşun.

banyo önce en az 1 saat yama çıkar ve hemen banyodan sonra yama geçerli değildir. bandaj veya doktor tarafından talimat sürece yama uygulanan bölgeyi sarmayın. yama bir ısıtma yastığı kullanmayın. Bunu yaparken yan etkilerin riskini artırabilir.

iyi yama dokunduktan sonra ellerinizi yıkayın. Gözlerini, ağız, burun delikleri veya genital İlacın kaçının. Eğer bol su ile yıkayın bu alanlarda ilaç almak yaparsanız.

Her yama çıkardıktan sonra, birlikte yapışkan tarafı ile kullanılan yama kat ve çocukların ve evcil hayvanlardan uzak çöpe atmak.

daha kötü olur eğer, ya da dönen devam eğer durum, 7 günden fazla sürerse doktorunuza söyleyin. Eğer ciddi bir tıbbi sorun olabilir düşünüyorsanız, hemen tıbbi yardım alın.

Uygulama sitesinde Kızarıklık, hafif kaşıntı veya pul pul deri oluşabilir. Herhangi bir bu etkilerin son ya da kötü olsun, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

o size fayda yan etki riski daha fazladır karar çünkü doktor bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilaç kullanarak durdurmak ve dahil olmak üzere herhangi ciddi yan etkileri varsa hemen doktorunuza bildiriniz: / kabarma uygulama yerinde şişme, uygulama yerinde artan / olağandışı ağrı.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, hemen tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

Eğer kapsaisin veya mentho alerjisi varsa bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; veya zucapsaici için; veya sıcak biber (Capsicum ailesinden;. Başka alerjiniz varsa veya Bu ürün alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif maddeler içerebilir Daha fazla bilgi için eczacınıza danışın..

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya tıbbi öykü eczacı.

Ameliyattan önce, (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünler hakkında doktorunuza veya diş hekiminize söyleyin.

Eğer bir MRI testi için gidiyoruz, bu yama kullanıyorsanız personel test söyle. Bazı yamalar MRI sırasında ciddi yanıklara neden olabilir metalleri içerebilir. Eğer testten önce düzeltme ekini kaldırmak ve daha sonra yeni bir yama uygulamak ve nasıl bu kadar düzgün yapmak gerekir olup olmadığını doktorunuza sorun.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bu ilaç anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Meme -Besleme önce doktorunuza danışın.

senin ilaçlar işe ya da ciddi yan etkileri için riskini artırabilir nasıl ilaç etkileşimleri değişebilir. Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. (Reçete / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile paylaşabilirsiniz. Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Kapsaisin zucapsaicin çok benzerdir. kapsaisin kullanırken zucapsaicin içeren ilaçları kullanmayınız.

çiğnenir veya yutulduğunda Bu ilaç yama zararlı olabilir. aşırı doz veya yutma şüphesi varsa, mümkünse düzeltme ekini kaldırmak ve hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz.

Başkaları bu ilaç paylaşmayın.

tüm düzenli tıbbi ve laboratuvar randevuları tutun.

Eğer bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak kullanabilirsiniz. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak. Normal zamanda bir sonraki doz kullanın. yetişmek için doz çift etmeyin.

paketin üzerinde yazılı depolama bilgilerine bakın. ışık ve nemden koruyun. Eğer depolama hakkında herhangi bir sorunuz varsa, eczacınıza danışınız. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. (. Bölüm Nasıl Kullanılır Ayrıca bkz) ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.