alfuzosin ağızdan: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

ORTAK MARKA ADI (S): Uroxatral

GENEL ADI (S): Alfuzosin HCL

Alfuzosin prostat büyümesi (- BPH benign prostat hiperplazisi) semptomlarını tedavi etmek için erkekler tarafından kullanılır. Bu prostatı küçültmek değil, ancak prostat ve mesane kasları rahatlatıcı çalışır. Bu tür idrar, zayıf derenin akışı başlamadan zorluk ve (gecenin ortasında sırasında dahil) sık sık veya acil idrar ihtiyacı olarak BPH semptomlarını hafifletmek için yardımcı olur.

Alfuzosin alfa blokerler olarak bilinen ilaç sınıfına aittir.

yüksek kan basıncını tedavi etmek için bu ilacı kullanmayınız.

DİĞER KULLANIMI: Bu bölümde onaylanmış mesleki ilaç için etiketleme yer almayan ancak bu sağlık profesyonel tarafından reçete edilebilir bu ilacın kullanımını içerir. o kadar sağlık uzmanı tarafından reçete edilmiştir, yalnızca bu bölümde listelenen bir durum için bu ilacı kullanın.

Alfuzosin ayrıca “pass” vücudunuzun yardımcı olmak için kullanılabilir veya idrar yoluyla böbrek taşları, kurtulmak.

Eğer alfuzosin alarak başlamadan önce Eczacınızdan varsa Hasta Bilgilendirme broşürü okuyun ve her zaman bir yedek almak. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Yemekten sonra genellikle günde bir kez, doktorunuz tarafından yönetmen olarak ağız yoluyla bu ilacı. gıda ile alındığında bu ilaç iyi çalışır. aç karnına alfuzosin alarak o kadar iyi çalışmayabilir yapabilir.

ezmek ya da genişletilmiş sürüm tablet çiğnemek etmeyin. Aksi takdirde yan etki riskini artırarak, bir kerede ilacın tüm serbest bırakabilirsiniz. bir skor hattınız varsa ve doktor ya da eczacı bunu size söyler sürece Ayrıca, tablet yarmazlar. ezme veya çiğnemeden tamamını veya bölünmüş tablet yutmak.

Alfuzosin çekildikten sonra genellikle birkaç saat içinde, baş dönmesi veya bayılma yol açabilecek kan basıncında ani düşüş neden olabilir. ilk önce bu ilacı başladığınızda veya tedaviye yeniden eğer bunu alarak durdurmak sonra bu riski daha yüksektir. Bu zamanlarda, bitkin eğer yaralı olabilir durumlardan kaçınmak.

baş dönmesi veya bayılma gelen yaralanmalardan kaçınmak için, doktorunuz vücudunuzun etkileri alışmak böylece yatmadan önce gıda ile alfuzosin ilk doz almak için size verebilir.

bundan en çok faydayı elde etmek için düzenli olarak bu ilacı. Her gün aynı yemekten sonra götürün, hatırlamak yardımcı olmak.

senin durumunu iyileştirmek ya da kötüleşir eğer değilse doktorunuza söyleyin.

Sersemlik meydana gelebilir. Bu etkilerin ya devam ya da kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Bir oturuşta yükselen veya pozisyon yatarken baş dönmesi ve sersemlik riskini azaltmak için, yavaş yavaş ayağa kalk.

o size fayda yan etki riski daha fazladır karar çünkü doktor bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

Şiddetli baş dönmesi, bayılma, hızlı / düzensiz kalp atışı, göğüs ağrısı: Eğer herhangi bir çok ciddi yan etkileri varsa da dahil olmak üzere, hemen tıbbi yardım alın.

Nadiren, erkekler 4 saat veya daha fazla süren bir acı ya da uzun süreli ereksiyon olabilir. Bu durum ortaya çıkarsa, bu ilacı kullanmayı bırakın ve hemen tıbbi yardım alın, ya da sürekli sorunlar oluşabilir.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, hemen tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

alfuzosin çekmeden önce doktorunuza veya i alerjiniz varsa eczacınızı; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, düşük kan basıncı, belirli göz problemleri (katarakt, glokom) (örneğin göğüs ağrısı / anjina, kalp krizi gibi) kalp problemleri.

Alfuzosin kalp ritmini (QT uzaması) etkileyen bir durum neden olabilir. QT uzaması nadiren ciddi (nadiren ölümcül) hızlı / düzensiz kalp atışı ve hemen tıbbi müdahaleye ihtiyacı (örneğin şiddetli baş dönmesi, bayılma gibi) diğer belirtilere neden olabilir.

belirli tıbbi durumlar varsa veya QT uzaması neden olabilecek diğer ilaçlar alıyorsanız QT uzaması riski artabilir. bazı kalp problemleri (kalp yetmezliği, yavaş kalp atışı, EKG de QT uzaması), bazı kalp sorunları, aile öyküsü (QT: alfuzosin kullanmadan önce ve aşağıdaki koşullardan herhangi birine sahipseniz doktorunuza veya çektiğiniz tüm ilaçların eczacınızı EKG, ani kardiyak ölüm) uzama.

Kandaki potasyum veya magnezyum düşük seviyeleri de QT uzaması riskini artırabilir. Bu risk, belirli ilaçlar kullanıyorsanız (örneğin, diüretikler / “su hapları” gibi) artırmak veya olabilir böyle şiddetli terleme, ishal veya kusma gibi koşullar varsa. güvenle alfuzosin kullanımı hakkında doktorunuzla konuşun.

Bu ilaç başınızı döndürebilir yapabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. alkollü içecekler sınırlayın.

Eğer (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm diğer ürünler alıyor ya da hiç bu ilaç almış ve yaklaşık if (katarakt / glokom göz ameliyatı dahil) Ameliyattan önce, doktorunuza veya diş hekiminize söyleyin.

Büyük yetişkin bu ilaç, özellikle baş dönmesi ve pozisyonlar oturma kalkarken veya yalan düşük kan basıncı ve QT uzaması (yukarıya bakınız) yan etkilerine karşı daha duyarlı olabilir. Bu yan etkiler, aynı zamanda düşme riskini artırabilir.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bu ilaç anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. emzirme önce doktorunuza danışın.

senin ilaçlar işe ya da ciddi yan etkileri için riskini artırabilir nasıl ilaç etkileşimleri değişebilir. Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. (Reçete / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile paylaşabilirsiniz. Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Bu ilaç ile etkileşime girebilir Bazı ürünler şunlardır: (örneğin prazosin olarak, terazosin) diğer alfa bloker ilaçlar.

Ayrıca erektil disfonksiyon-ED veya pulmoner hipertansiyon (sildenafil gibi, tadalafil) tedavisi için bir ilaç alıyorsanız, kan basıncı baş dönmesi veya bayılma yol açabilir çok düşük alabilirsiniz. Doktorunuz bu riski en aza indirmek için ilaç ayarlamanız gerekebilir.

Diğer ilaçlar nasıl alfuzosin çalışmaları etkileyebilecek vücudunuzdan alfuzosin kaldırılmasını, etkileyebilir. Örnekleri arasında, diğerlerinin yanı sıra azol (örneğin, itrakonazol gibi, ketokonazol) anti-fungal, boseprevir, kobisistat, klaritromisin, nefazodon, HIV proteaz inhibitörleri (örneğin lopinavir, ritonavir) telaprevir, telitromisin içerir.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: şiddetli baş dönmesi, bayılma.

Başkaları bu ilaç paylaşmayın.

Laboratuvar ve / veya (örneğin prostat sınavları, tansiyon gibi) tıbbi testler ilerlemeyi izlemek ya da yan etkileri kontrol etmek için periyodik olarak yapılmalıdır. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışın.

Eğer bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

ışık ve nemden uzak, oda sıcaklığında saklayınız. banyoda saklamayın. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. veya yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.