Alfa sd

Terapötik Sınıf: Antihemofilik Ajan

Alphanine SD için kullanır

Faktör IX kompleksi olarak adlandırılan bir faktör IX’in bir formunun enjeksiyonları da hemofili A’lı bazı insanlar için kullanılır. Bazen klasik hemofili olarak adlandırılan hemofili A’da vücut yeterince faktör VIII oluşturmaz ve tıpkı hemofili B’de olduğu gibi, Kan gerektiği gibi pıhtı oluşturamaz. Faktör IX kompleksi enjeksiyonları, hemofili A tedavisinde kullanılan tıbbın artık etkili olmadığı hastalarda kullanılabilir. Faktör IX kompleksinin enjeksiyonları doktorunuz tarafından belirlenen diğer koşullar için de kullanılabilir.

Doktorunuzun vereceği faktör IX ürünü doğal olarak insan kanından veya yapay olarak insan yapımı bir işlemle elde edilir. İnsan kanından elde edilen Faktör IX, tedavi edildi ve hepatit B virüsü, hepatit C (A-olmayan, B-olmayan) virüsü veya edinilen bağışıklık yetersizliğine neden olan insan bağışıklık yetersizliği virüsü (HIV) gibi zararlı virüsleri ihtiva etmesi muhtemel değildir Sendromu (AIDS). İnsan yapımı faktör IX ürünü bu virüsleri içermez.

Faktör IX yalnızca doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Kan pıhtısı, yetişkinlerden çok faktör IX enjeksiyonlarının etkilerine karşı daha duyarlı olan prematüre ve yenidoğan bebeklerde özellikle ortaya çıkabilir.

Bu ilaç test edilmiş ve yaşlı insanlarda, genç erişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya sorunlara neden olduğu gösterilmemiştir.

Alphanine SD’yi Kullanmadan Önce

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Kadınlarda yapılan araştırmalar, bu ilacı emzirirken bebeğe kullandıklarında en az risk taşıdığını düşündürmektedir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, faktör ix karmaşık içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Alphanine SD’ye özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Enjeksiyon yoluyla verilen bazı ilaçlar bazen evde hastaneye gitmesi gerekmeyen hastalara verilebilir. Bu ilaçları evde kullanıyorsanız, sağlık uzmanınız size ilacın nasıl hazırlanacağını ve enjekte edileceğini öğretecektir. Hazırlamak ve enjekte etmek için pratik yapma şansınız olacaktır. İlacın nasıl hazırlanacağını ve enjekte edileceğini tam olarak anladığınızdan emin olun.

Bu ilacı hazırlamak

Bu ilacı derhal kullanın. Hazırlandıktan sonra 3 saatten fazla tutulmamalıdır.

Bu ilaçla plastik bir tek kullanımlık şırınga ve filtre iğnesi kullanılmalıdır. İlaç bir cam şırınganın içine yapışabilir ve tam doz almayabilirsiniz.

Şırıngaları ve iğneleri tekrar kullanmayın. Kullanılmış şırıngaları ve iğneleri delinmeye karşı dirençli tek kullanımlık bir kaba koyun veya onları sağlık uzmanınızın talimatlarına uygun şekilde atın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Talimatlar için doktorunuzu veya eczacınızı arayın.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Bazı faktör IX ürünleri buzdolabında depolanmalıdır ve bazıları kısa süre oda sıcaklığında tutulabilir. Bu ilacı doktorunuzun veya üreticisinin talimatlarına uygun olarak saklayın.

Son zamanlarda hemofili B tanısı konduysanız, faktör IX ürünlerinden hepatit A veya hepatit B bulaşma riskinizi daha da azaltmak için hepatit A ve hepatit B aşıları almalısınız.

Faktör ix kompleksinin doğru kullanılması

Bir süre sonra vücudunuz bu ilaca karşı bir savunma (antikor) oluşturabilir. Bu ilaç her zamankinden daha az etkili görünüyorsa doktorunuza bildirin.

Hemofili A veya hemofili B olduğunuzu belirten kimlik belgesi taşımanız önerilir. Ne tür bir kimlik belgesi taşıması gerektiği konusunda sorularınız varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Alphanine SD Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Faktör IX Eksikliği tranexamic asit, Cyklokapron, BeneFix, faktör ix kompleksi, Profilnine SD

Faktör VII Eksikliği Novoseven, faktör ix kompleksi, Profilnin SD, NovoSeven RT, Proplex T

Hemofili B BeneFix, Novoseven, Alprolix, faktör ix kompleksi, Profilnine SD

Alphanine SD Yan Etkileri

Faktör ix kompleksi

İnhibitör faktör ix kompleksi, Profilnin SD, Propleks T ile hemofili A

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için faktör ix karmaşık destek grubuna katılın.