alerjik rinit tedavi genel bakış

Alerjiler Eğilimler

alerjik rinit için ana tedaviler (örneğin alerji çekim gibi) immünoterapi alma, bazı durumlarda, alerjenler kaçınarak ilaç ve diğer ev tedavi ile belirtiler yönetmek ve edilir. Ne kadar sıklıkla tedaviye ihtiyacınız Eğer belirtiler var ne sıklıkta bağlıdır.

Belirtiler neden olan allerjenler kaçınmak önemlidir. Bunu yaparak, size alerji semptomları azaltmak ve ilaçsız veya daha az ilaçlar ile onları yönetmek mümkün olabilir.

Sen toz, hayvan tüyü, ya da kalıp kurtulmak için sık sık evinizi temizlemeniz gerekebilir. Yoksa polen sayıları yüksek olduğunda kapalı kalmak gerekebilir.

önlemek ve kontrol alerjenleri konusunda daha fazla bilgi için, Ev Tedavisi bkz.

ilaçları ve size belirtileri yönetmenize yardımcı olabilir diğer ev tedavileri yapıyor. Örneğin, over-the-counter (örneğin antihistaminikler ya da dekonjestanlar gibi) alerji ilaçları bazı belirtileri hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunlar, bir hap, bir sıvı, göz damlaları veya burun spreyi şeklinde gelebilir. Ya da doktorunuz bu ilaçların kuvvetli türlerini reçete edebilir. Bu tür burun pasajlar temizlik gibi belirtiler, yardım etmek için evde başka şeyler yapabilirsiniz.

belirtileri yönetme hakkında daha fazla bilgi edinmek için, İlaçlar ve Ev Bakımı bkz.

ilaçlar belirtiler yardımcı olmazsa ya da kötü yan etkilere neden olmadığını, doktorunuz immünoterapi önerebilir. Bu tedavi için, onlara bazı alerjenlerin küçük bir miktar çekim veya kullanım hap olsun. Eğer zamanla ona daha az tepki böylece vücudunuz, alerjen “alışır”. Bu tür bir tedavi önlemeye yardımcı ya da bazı alerji belirtilerini azaltabilir.

Bazen insanlar zor alerji tedavisinde yapan bir sorunu gidermek için ameliyat gerekir. Diğer tedavilerin başarısız olduğu sürece ve doktor ameliyat düşünmemelisiniz.

ameliyat gerekebilir zaman, Cerrahi fazla bilgi için bkz.

alerjik rinit olan çocuklar için tedavi çok alerjileri var yetişkinler için aynıdır. tıp tedavi çocuklar için olası yan etkileri daha zor olabilir. Bazı ilaçlar da çocukların tedavisi için onaylanmış olabilir. ilaçlar ile güvenli olun. Oku ve etiket üzerindeki tüm talimatları izleyin.