alerji kabartma (klorfeniramin) ağızdan: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

GENEL ADI (S): Klorfeniramin maleat

Klorfeniramin alerji, saman nezlesi belirtileri hafifletmek için kullanılan bir antihistaminik ve soğuk algınlığı olduğunu. Bu belirtiler kızarıklık, gözlerde sulanma, gözlerde kaşıntı / burun / boğaz / deri, öksürük, burun akıntısı, hapşırma ve sayılabilir.

Bu ilaç vücudunuzun bir alerjik reaksiyon sırasında kılan belirli bir doğal madde (histamin) bloke ederek çalışır. Vücudunuzun (asetilkolin) tarafından yapılan bir başka doğal bir madde engelleyerek, bu tür sulu gözler ve burun akıntısı gibi semptomları hafifletmek için bazı vücut sıvıları kurur yardımcı olur.

Öksürük -ve-soğuk ürünler güvenli ya da 6 yaşından küçük çocuklarda etkili olduğu gösterilmiştir olmamıştır. Bu nedenle, özellikle doktor yönettiği sürece 6 yaşından küçük çocuklarda soğuk algınlığı semptomları tedavi etmek için bu ürünü kullanmayın. (Örneğin uzun etkili tablet / kapsül gibi) bazı ürünler 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez. güvenle ürünü kullanmadan hakkında daha fazla ayrıntı için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ürünler, tedavi etmek veya soğuk algınlığı uzunluğunu kısaltmak ve ciddi yan etkilere neden olabilir yoktur. , Ciddi yan etkileri riskini azaltmak dikkatle tüm dozaj yönergeleri izleyin. Bir çocuk uykulu yapmak için bu ürünü kullanmayın. Aynı veya benzer maddeler içerebilir diğer öksürük -ve-soğuk ilaç vermeyin (ayrıca İlaç Etkileşimleri bölümüne bakınız). (Örneğin, yeterli sıvı içmek bir nemlendirici veya tuzlu burun kullanılması gibi düşer / sprey) öksürük ve soğuk algınlığı semptomlarını kontrol etmek için diğer yolları hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

over-the-counter ürün alıyorsanız, bu ilacı almadan önce ürün paketinin üzerindeki tüm talimatları okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa, eczacınıza danışınız. Doktorunuz bu ilacı reçete varsa belirtildiği gibi, götürün.

yemekle birlikte veya ağız yoluyla tablet, kapsül ya da sıvı şeklindedir. etiket üzerinde dozaj için yönergeleri izleyin, ya da doktorunuzun direktifleri doğrultusunda alır. mide rahatsızlığı oluşursa Bu ilaç yiyecek ya da süt ile alınabilir.

Eğer Uzatılmış salımlı kapsül alarak, bunları bütün yutmak. ezmek ya da genişletilmiş sürüm kapsül veya tablet çiğnemek etmeyin. Aksi takdirde yan etki riskini artırarak, bir kerede ilacın tüm serbest bırakabilirsiniz. Ayrıca, onlar bir skor hattı yoksa uzatılmış salımlı tablet bölünmüş ve doktor ya da eczacı bunu size söyler yok. ezme veya çiğnemeden tamamını veya bölünmüş tablet yutmak.

Eğer sıvı formu kullanıyorsanız, dikkatli reçete doz ölçmek için bir ilaç ölçüm cihazı kullanın. Bir ev kaşık kullanmayın. senin sıvı formda bir süspansiyon ise, her doz önce iyice şişe çalkalanır.

Dozaj yaşınız, tıbbi duruma ve tedaviye yanıt dayanmaktadır. dozunuzu artırabilir ya da doktorunuz veya doktorunuzun onayı olmadan paket talimatlarında önerilen daha sık bu ilaç almayın. bundan en çok faydayı elde etmek için düzenli olarak bu ilacı. Eğer, hatırlamak aynı zamanda (ler) her gün almak yardımcı olmak.

senin durum devam ederse veya kötüleşirse size ciddi bir tıbbi sorun olabilir düşünüyorsanız, ya da acil tıbbi yardım isteyin.

Uyuşukluk, baş dönmesi, baş ağrısı, kabızlık, mide rahatsızlığı, bulanık görme, koordinasyon azalması, ya da ağız / burun / boğaz oluşabilir. Vücudunuzun ilaç ayarlar olarak bu etkiler azalabilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

, Ağız kuruluğu rahatlatmak (şekersiz) sabit şeker ya da buz cips, çiğnemek (şekersiz) sakız emmek, su içmek, ya da bir tükürük yerine kullanın. Klorfeniramin kurur ve nefes ve ciğerlerinin temizlemek için daha zor yapma, akciğerlerdeki mukus kalınlaşır yapabilirsiniz. Aksi doktorunuz yönettiği sürece bu etkiyi önlemek için, bol miktarda sıvı.

Eğer sürekli olarak bırakılan ürünü kullanıyorsanız, boş bir tablet kabuk senin dışkı görünebilir. Bu zararsızdır.

Doktorunuz bu ilacı reçete varsa, o size fayda yan etki riski daha fazladır karar olduğunu unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

hemen bu ciddi yan etkilerden herhangi meydana gelirse doktorunuza söyleyin: zihinsel / duygudurum değişiklikleri (örneğin, halüsinasyonlar, sinirlilik, sinirlilik, konfüzyon), kulak çınlaması, sorun idrar.

hemen bu nadir ama çok ciddi yan etkilerden herhangi meydana gelirse doktorunuza söyleyin: kolay morarma / kanama, hızlı / düzensiz kalp atışı, nöbet.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon olasılığı, ama çıkması durumunda hemen tıbbi yardım isteyin. ciddi bir alerjik reaksiyon belirtileri şunlar olabilir: döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi, sıkıntı nefes.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

klorfeniramin çekmeden önce doktorunuza veya i alerjiniz varsa eczacınızı; veya dexchlorpheniramin için; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: (solunum sorunları (örneğin, astım, amfizem), belirli bir göz problemi (glokom), kalp sorunları, yüksek tansiyon, karaciğer hastalığı, nöbet, mide problemleri örneğin, ülser, tıkanma), aşırı aktif tiroid (hipertiroidi), idrar yapma problemleri (örn sorun nedeniyle prostat büyümesi, idrar retansiyonu) ile idrar.

Bu ilaç başınızı döndürebilir veya uykulu yapabilir veya bulanık görme neden olabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık veya net görüş gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. alkol ve uyuşukluğa neden diğer bazı ilaçların kullanımını sınırlamak. (Ayrıca İlaç Etkileşimleri bakın.)

Bir oturuşta yükselen veya pozisyon yatarken baş dönmesi ve sersemlik en aza indirmek için, yavaş yavaş ayağa kalk.

Sıvı ürünler aspartam, şeker ve / veya alkol içerebilir. Eğer diyabet, alkol bağımlılığı, karaciğer hastalığı, fenilketonüri (PKU) veya / sınırlandırmak diyet bu maddelerin önlemek için gerektiren herhangi bir diğer koşul varsa dikkatli olunmalıdır. güvenle bu ürünü kullanma konusunda doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Büyük yetişkin bu ilacın yan etkileri, özellikle uyku hali, baş dönmesi, düşük kan basıncı, konfüzyon, kabızlık ya da sorun İdrar karşı daha duyarlı olabilir. Uyuşukluk, baş dönmesi ve konfüzyon düşme riskini artırabilir.

Çocuklar antihistaminik etkilerine daha duyarlı olabilir. küçük çocuklarda, bu ilaç ajitasyon / heyecan yerine uyuşukluğa neden olabilir.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

İlgili ilaçların bilgilere dayanarak, bu ilaç anne sütüne geçebilir. emzirme önce doktorunuza danışın.

senin ilaçlar işe ya da ciddi yan etkileri için riskini artırabilir nasıl ilaç etkileşimleri değişebilir. Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. (Reçete / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile paylaşabilirsiniz. Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Bu ilaçla etkileşime girebilir Bazı ürünler şunlardır: antihistaminikler deriye uygulandığında, antispazmodikler (örneğin, atropin, belladonna alkaloidler), Parkinson hastalığı için ilaçlar (örneğin, difenhidramin krem, merhem, sprey gibi) (örn benzotropin, triheksifenidil gibi antikolinerjikler) , skopolamin, trisiklik antidepresanlar (örn amitriptilin).

uyku ya da anksiyete (örn, alprazolam, diazepam, zolpidem), kas belirli antihistaminikler (örneğin difenhidramin), anti-nöbet ilaçlar (örneğin, karbamazepin), tıp: Ayrıca gibi uyuşukluğa neden ilaçları varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin gevşeticiler, narkotik ağrı kesiciler (örneğin, kodein), psikiyatrik ilaçlar (örneğin, klorpromazin, risperidon, amitriptilin, trazodon). Onlar uyuşukluk neden maddeler içerebilir, çünkü tüm ilaçların (örneğin, öksürük-ve-soğuk ürünler) üzerindeki etiketleri kontrol edin. bu ürünlerin güvenli kullanımı hakkında eczacınıza danışın.

Klorfeniramin dexchlorpheniramine çok benzerdir. Klorfeniraminin kullanırken dexchlorpheniramine içeren ilaçları kullanmayınız.

Bu ilaç muhtemelen yanlış test sonuçları neden (alerji deri testi dahil olmak üzere), bazı laboratuar testleri ile etkileşebilir. emin laboratuvar personeli olun ve tüm doktorlar bu ilacı kullanmak biliyorum.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: Büyük öğrencileri, kızarma, ateş, halüsinasyonlar, halsizlik, titreme (tremor), kas seğirmesi, bilinç kaybı, nöbetler. Çocuklarda heyecan ilk oluşabilir ve koordinasyon, uyku hali, bilinç kaybı, nöbetler kaybı takip edilebilir.

Doktorunuz bu ilacı reçete ise, başkalarıyla paylaşmayın.

tüm düzenli tıbbi ve laboratuvar randevuları tutun.

Test sonuçları etkilenmiş olabilir, çünkü alerji testleri birkaç gün önce almayın.

Eğer bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. Eğer bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

nem ve ışıktan 59-86 derece F (15-30 derece arasında C) arasında oda sıcaklığında saklayınız. Sıkıca kapalı bir kapta saklayın. banyoda saklamayın. Bu ilacın sıvı formları donma yok. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. güvenle ürünü elden çıkarmak konusunda daha fazla bilgi için ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.