alerji kabartma-d (feksofenadin) ağızdan: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

GENEL ADI (S): fexofenadıne HCL / PSÖDOEFEDRİN HCL

Bu kombinasyon ilaç geçici olarak soğuk algınlığı, grip ya da alerji nedeniyle semptomları hafifletmek için kullanılır. Fexofenadine ve psödoefedrin: 2 adet ilaç içerir. Feksofenadin gözlerde sulanma, kaşıntı gözler / burun / boğaz, burun akıntısı, hapşırma ve rahatlatmak yardımcı olan bir antihistaminik olduğunu. Psödoefedrin tıkalı burun ve kulak tıkanıklığı belirtileri hafifletmeye yardımcı olan bir dekonjestan olduğunu.

Bu ilaç yüzünden o psödoefedrin büyük miktarda 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez.

kendini tedavi için over-the-counter ürün alıyorsanız, bu ilacı almadan önce ürün paketinin üzerindeki tüm talimatları okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa, eczacınıza danışınız. Doktorunuz bu ilacı reçete varsa belirtildiği gibi, götürün.

aç karnına ağızdan bu ilacı (en az 1 saat önce veya 2 saat yemekten sonra). su ile bu ilaç alın. bu ilacın emilimini azaltabilir çünkü (örneğin elma, greyfurt, portakal veya gibi) meyve suları ile almayın.

ezmek ya da genişletilmiş sürüm tablet çiğnemek etmeyin. Aksi takdirde yan etki riskini artırarak, bir kerede ilacın tüm serbest bırakabilirsiniz. bir skor hattınız varsa ve doktor ya da eczacı bunu size söyler sürece Ayrıca, tablet yarmazlar. ezme veya çiğnemeden tamamını veya bölünmüş tablet yutmak.

dozaj sağlık durumunuz ve tedaviye yanıt dayanmaktadır. dozunuzu artırabilir ya da daha fazla sıklıkta bu ilaç almayın.

Bu ilacı 2 saat içinde alüminyum ve magnezyum içeren antasitler almayın. Bu antasitler feksofenadin emilimini azaltabilir.

Onlar da kötüye eğer belirtiler, 1 hafta sonra geliştirmek yoksa doktorunuza söyleyin, ya da bir ateş meydana gelirse.

Baş dönmesi, sorun uyku, mide bulantısı, baş ağrısı ya da oluşabilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Boş bir tablet kabuk senin dışkı görünebilir. vücudunuzun zaten ilaç absorbe çünkü bu etki zararsızdır.

Doktorunuz bu ilacı reçete varsa, o size fayda yan etki riski daha fazladır karar olduğunu unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

Hızlı / düzensiz / vurma kalp atışı, titreme (tremor), (anksiyete, konfüzyon, sinirlilik, huzursuzluk gibi) akıl / ruh değişiklikleri, idrar problemleri: Herhangi bir ciddi yan etkileri varsa da dahil olmak üzere, hemen doktorunuza söyleyin.

nöbet: Eğer dahil olmak üzere herhangi çok ciddi yan etkileri varsa hemen tıbbi yardım alın.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, hemen tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

Eğer feksofenadin veya Pseudoefedrin alerjiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. (örneğin fenilefrin dahil olmak üzere diğer dekonjestanlar, gibi) benzer ilaçların ciddi yan etkileri vardı Ayrıca, doktorunuza söyleyiniz. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: glokom zorluğu (örneğin nedeniyle prostat büyümesi olarak) İdrar, yüksek kan basıncı (hipertansiyon), kalp / damar hastalığı (koroner arter hastalığı gibi) , aşırı aktif tiroid (hipertiroidi), diyabet, böbrek hastalığı.

Bu ilaç başınızı döndürebilir yapabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. alkollü içecekler sınırlayın.

Ameliyattan önce, (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünler hakkında doktorunuza veya diş hekiminize söyleyin.

Büyük yetişkin bu ilaç, özellikle hızlı / düzensiz kalp atışı, baş dönmesi, idrar problemleri, uyku problemi, ya da karışıklık yan etkilerine daha duyarlı olabilir.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bu ilaç anne sütüne geçer. Meme -Besleme önce doktorunuza danışın.

bölümünü Nasıl Kullanılır Ayrıca bkz.

senin ilaçlar işe ya da ciddi yan etkileri için riskini artırabilir nasıl ilaç etkileşimleri değişebilir. Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. (Reçete / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile paylaşabilirsiniz. Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Bu ilaç ile MAO inhibitörleri alarak ciddi bir (muhtemelen ölümcül) ilaç etkileşimi neden olabilir. Bu ilaç ile tedavi sırasında MAO inhibitörleri (izokarboksazid, linezolid, metilen mavisi, moklobemid, phenelzine, prokarbazin, rasagiline, selegilin, tranylcypromine) almaktan kaçının. En MAO inhibitörleri, bu ilaç ile muamele iki hafta önce alınmamalıdır. başlatmak veya bu ilaç alarak durdurmak için zaman doktorunuza danışın.

onlar benzer maddeler (örneğin fenilefrin gibi dekonjestanlar) içerebilir, çünkü (örneğin öksürük ve soğuk ürünler gibi) tüm İlaçların üzerindeki etiketleri kontrol edin. güvenle bu ürünleri kullanan hakkında eczacınıza danışın.

Bu ilaç muhtemelen yanlış test sonuçları neden (alerji deri testi dahil olmak üzere), bazı laboratuar testleri ile etkileşebilir. emin laboratuvar personeli olun ve tüm doktorlar bu ilacı kullanmak biliyorum.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: hızlı / düzensiz kalp atışı, zihinsel / duygudurum değişiklikleri (anksiyete gibi, huzursuzluk), nöbetler.

tüm düzenli tıbbi ve laboratuvar randevuları tutun.

Eğer bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

ışık ve nemden uzak, oda sıcaklığında saklayınız. banyoda saklamayın. Bu ilaç farklı markalar farklı depolama ihtiyaçları olabilir. Markanızı saklamak veya eczacınıza danışınız ilgili talimatlar için ürün ambalajı kontrol edin. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. veya yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.