alerji: belirtileri ve çeşitleri

Alerjiler Eğilimler

gıda alerjileri, mevsimsel alerji, evcil hayvan alerjisi, ve daha birçok dahil alerji türlerini öğrenin.

Gıda alerjileri veya gıda hassasiyeti bir noktada neredeyse herkesi etkiler. İnsanlar genelde yedikleri şey nahoş bir tepki var ve onlar bir gıda alerjisi varsa merak ediyorum.

Bir süt alerjisi muzdarip, kesinlikle süt ve gıda süt ve süt ürünleri içeren kaçınarak derhal hırıltı, kusma ve ürtiker içerebilir bir reaksiyonu önlemek için tek yolu budur.

Yumurta alerjisi – özellikle yumurta akı – yetişkinlere oranla çocuklarda daha sık görülür ve tepkiler hafiften şiddetliye kadar değişir.

Eğer herhangi bir buğday proteini alerjisi varsa kesinlikle buğday ve buğday ürünleri kaçınarak mide, egzama, alerjik rinit, hatta anafilaksi bronkospazmı (astım benzeri semptomlar) ve içerebilir bir reaksiyonu önlemek için tek yolu budur.

Bir somun alerji muzdarip, kesinlikle kaju fıstığı ve ceviz gibi fıstık ve ağaç fındık dahil olmak üzere, fındık kaçınarak, ve fındık içeren gıda reaksiyonu önlemek için tek yoldur.

doktorunuz sadece diyet balık o türlerin ortadan kaldırmak gerekir, daha balık türü alerjiye neden tam olarak hangi tanımlamak mümkün değilse. Balık alerjisi olanlar çoğu için, bu bir seçenek değildir ve tüm balık uzak durulmalıdır.

kabuklu alerji ve önlemek için besinler hakkında bilgi edinin.

Sülfitler, doğal olarak meydana gelen ya da bir güçlendirici ve koruyucu olarak gıda ilave edilebilir kükürt bazlı bileşikler grubudur. FDA biri 100 kişiden bileşiklere duyarlı olduğunu tahmin ediyor.

Soya alerjisi soya ile başlar. Soya baklagiller vardır. baklagil ailedeki diğer gıdalar lacivert fasulye, barbunya fasulyesi, çalı fasulyesi, siyah fasulye, barbunya, nohut (nohut veya chichi fasulye), mercimek, keçi boynuzu, meyan kökü ve fıstık içerir.

süt veya bir dilim pizza bir bardak şişmiş dudakları, ürtiker ya da diğer önemli belirtilere neden varsa, kazein bir alerji, sütte bir protein olabilir.

Bahar normalde mevsimsel alerji geldiğinde düşünüyorum yılın zamanı. ağaçları çiçek açmaya başlar ve polen havadan hale geldikçe, alerjisi olanlar burnunu ve hapşırma onların yıllık ritüel başlar.

Biz alerji düşündüğümüz zaman bahar en kolay akla gelmesine rağmen, ilkbaharda bizi mutsuz yapabilir aynı alerjik tetikleyiciler birçok yaz içine devam etmektedir.

alerji tetikleyicileri biraz farklı olabilir, ama onlar sadece sefalet uyaran bahar ve yaz aylarında hava doldurur çiçek polen gibi olabilir.

İşte kış alerji bazı genel nedenleri ve belirtileri yönetmek için birkaç ipucu.

Köpek alerjisi olan bir kişi için, bir köpek seven bir ülkede hayat kolay değil. ABD hanelerin yaklaşık% 40 bir köpeğim var. Köpek tüyü köpekler bir pençe asla set yerlere de dahil olmak üzere, her yerde olur.

Eğer nedenlerden tedavilere, kedi alerjisi hakkında bilmeniz gerekenler – İşte bazı yanıtlar bulunmaktadır.

Saman nezlesi polen taneleri ve diğer maddelere karşı alerjik bir yanıt ile karakterize edilen bir bağışıklık hastalığıdır. mevsimlik, sadece bütün bir yıl boyunca meydana bazı bitkiler tozlaşma hangi yılın zamanına ve çok yıllık, sırasında oluşur: Ayrıca alerjik rinit olarak da bilinen, iki türü vardır.

bakteri, virüs ya da cinsel yolla bulaşan hastalıklar neden pembe göz insandan insana kolayca yayılan ancak teşhis promptl eğer ciddi bir sağlık riski değildir olabilir; Alerjik konjonktivit bulaşıcı değildir.

alerji sonucu ya da başka nedenlerle ya – da ürtiker olarak bilinen Kurdeşen, aniden görünen deride kırmızı yumrular, yamalar, ya da Izleri şişmiş salgını soluk vardır.

Zehirli sarmaşık, zehirli meşe ve zehirli sumak urushiol denilen bir rahatsız edici, yağlı sap ihtiva bitkilerdir. daha sonra birkaç gün maruz saat içinde veya en fazla görünebilir kaşıntılı döküntü, sonuçlanan, deri ile temas ettiğinde Urushiol bir alerjik reaksiyon tetikler.

Arı, arı, sarı ceket, eşekarısı, ya da ateş karınca sokmaları çoğunlukla alerjileri tetikleyen böcek sokmaları vardır. Ancak, çoğu insan böcek sokmalarına karşı alerjisi olmayan ve alerjik reaksiyon için normal bir acı reaksiyonu yanlış olabilir.

mantar çok maruz kalmaları durumunda kalıp alerjisi olan kişiler, ancak bir tepki olabilir.

Çoğu insan için, mevsim değişikliği, uzun, tembel gün veya serin, berrak akşamları başlangıcını işaret eder. Ama polen alerjisi muzdarip dünyada 10 birçok kişi biri için, değişen mevsimler sefalet anlamına gelebilir.

Ultraviyole radyasyona yeterli maruziyet varsa çoğu kişinin cilt yakacaktır. Ancak, bazı insanlar, özellikle kolayca yakmak veya güneş ışığına abartılı deri reaksiyonları gelişir.

Salisilatlar bitkilerde doğal olarak bulunan kimyasal maddelerdir ve Aspirin ve diğer ağrı kesici ilaçlar önemli bir madde vardır. Ayrıca, birçok meyve ve sebzelerde ve pek çok ortak sağlık ve güzellik ürünleri bulunmaktadır.

kozmetik bize daha güzel hissetmenize yardımcı olabilir rağmen, cilt tahrişine veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu tür kokular ve koruyucular gibi kozmetikte kullanılan belirli terkip maddeleri, alerjen, alerjik bir tepkiye yol madde olarak hareket edebilir.

Bir nikel alerjisi nikel veya metal içeren öğelere maruz kaldıktan sonra gelişen bir deri reaksiyonudur.

Birçok ilaç yan etkilere neden olabilir ve bazı ilaçlar alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Alerjik tepki olarak, bağışıklık sisteminin yanlış buna karşı bir bağışıklık tepkisi oluşturarak bir ilaca yanıt verir.

Toz alerjisi olan Hayat – onlar senindir olsun veya bir aile üyesi bulunuyor – sorular bir yük ile birlikte geliyor. Örneğin, bir toz alerji çocuğunuzun bitmeyen soğuk algınlığı semptomları açıklayabilir?

Onlar saç, parlak ve çamaşır bahar taze, cildinizi yumuşak hale getirmek için söz veriyorum, ama bazı insanlar için şampuanlar, kozmetik ve deterjan kimyasallar alerjik deri reaksiyonları tetikler.

Bir penisilin alerjisi vücudun bağışıklık sistemi antibiotics.A penisilin alerjisi penisilin için overreacts vücudun bağışıklık sistemi antibiyotik penisilin için overreacts oluşan bir allerjik reaksiyondur oluşan bir allerjik reaksiyondur.