aldoril-25 sözlü: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

GENEL ADI (S): metildopa / hidroklorotiyazid

Bu ilaç, yüksek kan basıncı (hipertansiyon) tedavi etmek için kullanılır. yüksek kan basıncını düşürücü felç, kalp krizi ve böbrek sorunları engellemeye yardımcı olur. Metildopa ve hidroklorotiyazid: Bu ürün 2 ilaçlar içerir. Metildopa kan damarları yani kan daha kolay akabilir rahatlatıcı çalışır. Hidroklorotiyazid bir “su hap” (diüretik) ‘dir. Bu ilk ilaç başlatmak, özellikle yaptığınız idrar miktarını artırır. Kan daha kolay akabilmesi için o da kan damarlarının rahatlamasına yardımcı olur.

yalnız 1 ilaç kan basıncı kontrol değilken Bu ilaçlar birlikte kullanılır. Doktorunuz ilk bireysel ilaç alarak başlamak için yönlendirebilir, ve o zaman bu sizin için en iyi doz kombinasyonu ise bu kombinasyon ürünü sizi geçiş olabilir.

günlük, doktorunuz tarafından genellikle 1 ila 3 defa yönetmen olarak ya da yiyecek olmadan ağız yoluyla bu ilacı. Bu idrar için kalkmak zorunda kalmamak için yatmadan 4 saat içinde bu ilacı kaçınmak en iyisidir. Eğer dozaj programı hakkında sorularınız varsa lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Dozaj sağlık durumunuz ve tedaviye yanıt dayanmaktadır.

bundan en çok faydayı elde etmek için düzenli olarak bu ilacı kullanın. Eğer, hatırlamak aynı zamanda (ler) her gün almak yardımcı olmak. Iyi hissetseniz bile bu ilacı almaya devam etmek önemlidir. yüksek kan basıncı olan çoğu insan hasta hissetmiyorum.

Ayrıca kolesterol (kolestiramin veya kolestipol gibi safra asidi bağlayıcı reçineler) düşürmek için bazı ilaçlar alıyorsanız, bu ürünü daha önce en az 4 saat veya bu ilaçların sonra en az 4 ila 6 saat sürer.

Bu ilaç uzun süre kullanıldığında, buna da çalışmayabilir. Bu ilaç iyi çalışıyor keserse doktorunuzla konuşun (örneğin kan basıncı okumaları gibi yüksek ya da artış kalır).

Vücudunuzun ilaç uyum olarak baş dönmesi, sersemlik, uyku hali, baş ağrısı, burun tıkanıklığı ve zayıflık oluşabilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Bir oturuşta yükselen veya pozisyon yatarken baş dönmesi ve sersemlik riskini azaltmak için, yavaş yavaş ayağa kalk.

o size fayda yan etki riski daha fazladır karar çünkü doktor bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilaç çok fazla vücut su (dehidratasyon) ve tuz / mineral kaybına neden olabilir. Aşırı susama, çok kuru ağız, kas krampları, halsizlik, hızlı / düzensiz kalp atışı, konfüzyon: dehidratasyon veya mineral kaybı belirtileri varsa da dahil olmak üzere, hemen doktorunuza söyleyin.

hemen de dahil olmak üzere herhangi bir ciddi yan etkileri varsa doktorunuza söyleyin: ayak bilekleri / ayak şişme, bayılma, TEP / eklem ağrısı, (ilk önce bu ilacı başlamak idrar normal artış hariç) idrar miktarında değişiklik, açıklanamayan / ani kilo alımı, kas spazmları / kontrolsüz kas hareketleri, görme, zihinsel / duygudurum değişiklikleri (depresyon gibi), azalma, göz ağrısı, (erkeklerde) cinsel istek / yetenek, artan meme büyüklüğü azalma, / cevapsız dönemleri durdu.

Metildopa nadiren çok ciddi (nadiren ölümcül) karaciğer hastalığı veya düşük kırmızı kan hücre sayısı (anemi) neden oldu. olağandışı yorgunluk, açıklanamayan ateş, koyu renkli idrar, iştah kalıcı bulantı / kusma / kaybı, şiddetli mide / karın ağrısı, sararma cilt / gözler: Eğer karaciğer hastalığı veya anemi dahil olmak üzere herhangi bir belirti ortaya çıkarsa hemen doktorunuza söyleyin.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, hemen tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

Bu ürünü kullanmadan önce, sen metildopa veya hidroklorotiazid alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif katkı maddelerini ihtiva edebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, kalp yetmezliği, gut, lupus, (örneğin düşük potasyum gibi) işlenmemiş maden dengesizlik, feokromositoma, düşük kırmızı kan sayımı (anemi), belli bir genetik hastalık (glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliği).

Bu ilaç başınızı döndürebilir veya uykulu yapabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. alkollü içecekler sınırlayın.

Çok fazla terleme, ishal, kusma ya da çok fazla vücut su (dehidrasyon) kaybına neden ve baş dönmesi veya baş dönmesi riskini artırabilir. doktorunuzla uzamış ishal veya kusma bildirin. Doktorunuz aksi yönlendirir sürece su kaybını önlemek için yeterli sıvı içmek için emin olun.

Ameliyattan önce, (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünler hakkında doktorunuza veya diş hekiminize söyleyin.

Eğer diyabet varsa, bu ürünün kan şekeri düzeylerini etkileyebilir. doktor tarafından yönlendirildiği gibi düzenli kan şekeri seviyelerini kontrol edin. Eğer artan susuzluk ve idrar gibi yüksek kan şekeri belirtileri varsa hemen doktorunuza söyleyin. Doktorunuz, diyabet ilaç ayarlamak program ya da diyet egzersiz gerekebilir.

Bu ilacın kandaki potasyum düzeylerini azaltabilir. diyet potasyum ekleme hakkında doktorunuza danışın. Bir potasyum takviyesi doktorunuz tarafından reçete edilebilir.

Bu ilaç sizi güneşe karşı daha duyarlı hale getirebilir. uzun süre güneşe maruz kalma, bronzlaşma kabinleri ve güneş lambası kaçının. bir güneş kremi kullanın ve açık havada zaman koruyucu giysiler giyin.

, Bayılma, veya depresyon (ayakta iken daha büyük olasılıkla) Büyük yetişkin bu ilaç, özellikle baş dönmesi yan etkilerine daha duyarlı olabilir. Baş dönmesi ve bayılma düşme riskini artırabilir.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bu ilaç anne sütüne geçer ancak emzirilen bebeğe zarar pek mümkün değildir. emzirme önce doktorunuza danışın.

senin ilaçlar işe ya da ciddi yan etkileri için riskini artırabilir nasıl ilaç etkileşimleri değişebilir. Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. (Reçete / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile paylaşabilirsiniz. Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Bu ilaç ile etkileşime girebilir Bazı ürünler şunlardır: sisaprid, Dofetilidin, lityum (örneğin demir sülfat, demir glukonat gibi) demir ürünler.

Bu ilaç ile MAO inhibitörleri alarak ciddi bir (muhtemelen ölümcül) ilaç etkileşimi neden olabilir. Bu ilaç ile tedavi sırasında MAO inhibitörleri (izokarboksazid, linezolid, metilen mavisi, moklobemid, phenelzine, prokarbazin, rasagiline, selegilin, tranylcypromine) almaktan kaçının. En MAO inhibitörleri, bu ilaç ile muamele iki hafta önce alınmamalıdır. başlatmak veya bu ilaç alarak durdurmak için zaman doktorunuza danışın.

uyku ya da anksiyete (örneğin alprazolam, diazepam, zolpidem gibi), kas gevşeticiler ve narkotik ağrı kesiciler için diğer alkol, antihistaminikler (örneğin setirizin olarak, difenhidramin) gibi uyuşukluğa neden ürünleri, ilaçlar alıyorsanız (örneğin doktorunuza veya eczacınıza söyleyin ) kodein gibi.

Tüm İlaçların üzerindeki etiketleri kontrol edin (örneğin alerji ya da öksürük-ve-soğuk ürünler, diyet yardımcıları, ya da ibuprofen, naproksen gibi NSAID) onlar uyuşukluğa neden maddeler içeren ya da kan basıncını artırabilir çünkü. Daha fazla bilgi için eczacınıza danışın.

Bu ilaç, muhtemelen yanlış test sonuçlarını neden (paratiroid testi, proteine ​​bağlı iyodür testi, idrar katekolamin testi de dahil olmak üzere), bazı laboratuar testleri ile etkileşebilir. emin laboratuvar personeli olun ve tüm doktorlar bu ilacı kullanmak biliyorum.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Doz aşımı belirtileri şunlar olabilir: şiddetli uyuşukluk / baş dönmesi, bayılma.

Başkaları bu ilaç paylaşmayın.

Laboratuvar ve / veya (hematokrit / hemoglobin, tam kan sayımı, Coombs testi, böbrek / karaciğer fonksiyon, potasyum gibi kan mineral düzeyleri dahil), tıbbi testler ilerlemeyi izlemek ya da yan etkileri kontrol etmek için periyodik olarak yapılmalıdır. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışın.

daha bu ilaç çalışmasına yardımcı stres azaltma programları, egzersiz ve diyet değişiklikleri içerebilir yaşam tarzı değişiklikleri. size fayda olabilir yaşam tarzı değişiklikleri hakkında doktorunuza veya eczacınıza konuşun.

Bu ilacı alırken kan basıncını düzenli olarak kontrol ettirin. evde kendi kan basıncını izlemek ve doktorunuzla sonuçlarını paylaşmak öğrenin.

Eğer bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak almak. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

ışık ve nemden uzak, oda sıcaklığında saklayınız. banyoda saklamayın. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. veya yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.