albaform hc topikal: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

Bu kombinasyon ilaç cilt koşulları çeşitli tedavi etmek için kullanılır (örneğin, egzama gibi saçkıran / atlet ayağı / jock kaşıntı olarak fungal cilt enfeksiyonları). Bu ürün, 2 ilaçlar içerir. Clioquinol (ayrıca iodochlorhydroxyquin olarak da bilinir) mantar / bakteri gelişmesini engellemek için çalışır bir antibiyotiktir. Hidrokortizon etkilenen deride meydana şişlik, kızarıklık, kaşıntı ve azaltarak çalışır hafif kortikosteroid olduğunu.

Bu ilaç 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

cilt yalnızca bu ilacı kullanın. Temiz ve iyice tedavi edilecek bölgeyi kurutun. etkilenen bölgeye ilaç ince bir tabaka uygulayın ve nazikçe, genellikle 3 ila 4 kez günlük ya da doktorunuz tarafından yönlendirildiği gibi, ovmak. Eğer eller tedavisi için bu ilacı kullanan sürece kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın. Kapağı sarın, ya da doktor tarafından talimat sürece bölgeyi bandaj etmeyin.

gözler, burun, ağız ilaç uygulamak, ya da vajinanın içinde bırakmayın. Eğer bol su ile yıkayın bu alanlarda ilaç almak yaparsanız.

daha sık uygulamak veya reçete daha uzun kullanmayın. Bunu yaparken yan etkilerin riskini artırabilir.

bundan en çok faydayı elde etmek için düzenli olarak bu ilacı kullanın. Her gün aynı saatlerde kullanmak, hatırlamak yardımcı olmak.

Semptomlar birkaç gün sonra kaybolur bile, tam reçete miktar bitene kadar bu ilaç kullanmaya devam edin. erken ilaç durdurma enfeksiyonun bir dönüş ile sonuçlanabilir.

senin durum devam ederse veya kötüleşir doktorunuza söyleyin.

Kuru cilt oluşabilir. Bu etkinin devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

o size fayda yan etki riski daha fazladır karar çünkü doktor bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ciddi yan etkilerden herhangi oluşursa hemen doktorunuza bildiriniz: cilt tahrişi / yanma, aşırı kıllanma, cilt incelme / renk değişikliği, akne, çatlakları, “saç diken” (folikülit).

Uzun süreli veya tekrarlanan dönemleri için bu ilaç kullanımı, yeni bir enfeksiyona neden olabilir. Eğer cilt üzerinde herhangi bir yeni belirtiler fark ederseniz doktorunuza başvurun.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, acil tıbbi yardım isteyin.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

bu ilacı kullanmadan önce, kliokinol veya hydrocortison alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; veya diğer 8-hidroksikuinolinler (örneğin, iyoodkinol için ya da diğer kortikosteroidler (örneğin, triamsinolon için veya iodin için;. Eğer başka bir alerjiniz varsa veya Bu ürün alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir, inaktif maddeler içerebilir konuşun. daha fazla bilgi için eczacınıza.

belirli tıbbi durumlar varsa, bu ilaç kullanılmamalıdır. Eğer varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın: Cilt, viral deri / göz enfeksiyonları (örneğin herpes, suçiçeği) ve tüberküloz.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: bağışıklık sistemi problemleri, zayıf kan dolaşımı.

Bu ilaç giysi, deri, tırnaklar, ya da saç leke yapabilir. giysiler, çivi veya saç ile temas önlemek için dikkatli kullanın.

Çocuklar çok kortikosteroid ilaç etkilerine karşı daha duyarlı olabilir. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışın.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bu ilaç anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Meme -Besleme önce doktorunuza danışın.

Doktorunuza veya eczacınıza zaten olası ilaç etkileşimleri farkında olabilir ve onlar için size izleme olabilir. Başlatmak, durdurmak veya onlarla ilk kontrol etmeden önce herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

bağışıklık sistemini (örneğin, siklosporin), diğer kortikosteroid ürünler (örneğin, prednizon) zayıflatmak ilaçlar: bu ilacı kullanmadan önce, özellikle içinde, doktorunuza veya tüm reçeteli ve reçetesiz kullanabilir / bitkisel ürünlerin eczacınızı.

Bu ilaç muhtemelen yanlış test sonuçları neden (bazı tiroid fonksiyon testleri de dahil olmak üzere), bazı laboratuar testleri ile etkileşebilir. emin laboratuvar personeli olun ve tüm doktorlar bu ilacı kullanmak ya da son bir ay içinde bu ilacı kullanmış olduğunu biliyoruz.

Bu belge, tüm olası etkileşimleri içermez. Bu nedenle, bu ürünü kullanmadan önce, kullandığınız tüm ürünlerin doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Sizinle birlikte tüm ilaçların bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile liste paylaşın.

yutulduğunda Bu ilaç zararlı olabilir. yutma veya doz aşımı şüphesi varsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz.

Başkaları bu ilaç paylaşmayın.

Bu ilaç sadece mevcut durum için reçete edilmiştir. Doktorunuz tarafından bunu söyledim sürece başka cilt durumu daha sonra bunu kullanmıyorum. Başka bir ilaç, bu durumda gerekli olabilir.

Eğer bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak kullanabilirsiniz. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

Isıdan 59-86 derece F (15-30 ° C) arasında oda sıcaklığında saklayınız. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. güvenle ürünü elden çıkarmak konusunda daha fazla bilgi için ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.