akynzeo ağızdan: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

GENEL ADI (S): NETUPITANT / Palonosetron HCL

netupitant ve palonosetron: Bu ürün 2 ilaçlar içerir. Bulantı önlemek için kullanılır ve kanser ilaç tedavisi (kemoterapi) kaynaklanan kusma. O neden kusma (örneğin P maddesi / nörokinin 1, serotonin gibi) vücuttaki doğal maddeler bloke ederek Netupitant ve palonosetron çalışır.

Eğer netupitant / palonosetron alarak başlamadan önce Eczacınızdan varsa Hasta Bilgilendirme broşürü okuyun ve her zaman bir yedek almak. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

genellikle 1 saat kemoterapi başlamadan önce, doktorunuz tarafından yönlendirildiği gibi ya da yiyecek olmadan ağız yoluyla bu ilacı.

Eğer kusma varsa doktorunuza söyleyin ya da mide bulantısı hissediyorum.

Baş ağrısı oluşabilir. Bu etkinin devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

o size fayda yan etki riski daha fazladır karar çünkü doktor bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ürün (palonosetron) serotonin artırmak ve nadiren çok ciddi bir durum olarak adlandırılan serotonin sendromu / toksisitesi neden olabilir ilaçlarla biri. Ayrıca serotonin artırmak, böylece doktorunuza veya çektiğiniz tüm ilaçların eczacınızı diğer ilaçlar alıyorsanız risk artar (İlaç Etkileşimleri bölümüne bakınız). hızlı kalp atışı, halüsinasyonlar, koordinasyon kaybı, şiddetli baş dönmesi, şiddetli bulantı / kusma / diyare, seğirmesi kas, açıklanamayan ateş, alışılmadık ajitasyon / huzursuzluk: aşağıdaki belirtilerden bazılarını geliştirmek durumunda hemen tıbbi yardım alın.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. sorun nefes, döküntü, kaşıntı / (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme, şiddetli baş dönmesi: Eğer dahil ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark Ancak, hemen tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

Eğer netupitant veya palonosetro alerjisi varsa bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; ya da ondansetron olarak diğer anti-bulantı serotonin blokerleri (için;. Eğer başka bir alerjiniz varsa veya Bu ürün alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir inaktif maddeler içerebilir Daha fazla bilgi için eczacınıza danışın..

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı.

Ameliyattan önce, (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünler hakkında doktorunuza veya diş hekiminize söyleyin.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Bu ürün anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Meme -Besleme önce doktorunuza danışın.

senin ilaçlar işe ya da ciddi yan etkileri için riskini artırabilir nasıl ilaç etkileşimleri değişebilir. Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. (Reçete / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile paylaşabilirsiniz. Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Bu ilaç ile etkileşime girebilir A ürünüdür: lomitapide.

Diğer ilaçlar nasıl çalıştığını etkileyebilir, vücudun bu ürünün kaldırılmasını etkileyebilir. Örnekleri arasında, diğerlerinin yanı sıra rifamisinler (örneğin, rifampin gibi), St John bitki içerir.

Serotonin sendromu / toksisite riski artar ayrıca serotonin artıran diğer ilaçlar alıyorsanız. Örnekler diğerleri arasında bu tür MDMA / “ecstasy,” sarı kantaron (örneğin fluoksetin / paroksetin, SNRI’ların gibi duloksetin / venlafaksin gibi SSRI dahil) bazı antidepresanlar olarak sokak ilaçlar bulunmaktadır. başlattığınızda veya bu ilaçların dozunun artması zaman serotonin sendromu / toksisite riski daha yüksek olabilir.

Aşırı dozda şüpheleniliyorsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz.

Başkaları bu ilaç paylaşmayın.

Mümkün olan en iyi yararı için, yönetmen olarak bu ilacın her tarifeli doz almak önemlidir. Eğer bir dozu atlarsanız, hemen doktorunuza veya eczacınıza başvurun. yetişmek için doz çift etmeyin.

ışık ve nemden uzak, oda sıcaklığında saklayınız. banyoda saklamayın. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. veya yerel atık şirketi.

Aralık 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.